Muže unesli při venčení psa. Policie jednoho pachatele má, druhého hledá

  17:18
Pražská policie vyšetřuje dva roky starý únos pejskaře z centra Prahy. Uneseného muže pachatelé odvezli mimo město a tam jej následně psychicky i fyzicky trýznili. Když jim muž přislíbil vydání peněz, odvezli ho zpět. Jednoho z útočníků již policie zadržela, nyní pátrá po druhém a obrací se tak na veřejnost.

Pachatelé nejdříve sledovali každodenní pohyb dvaatřicetiletého muže. Na základě jejich pozorování sestavili plán a při pravidelném venčení psa poblíž jeho bydliště v ulici Salmovská ho přepadli, naložili do auta a následně odvezli mimo Prahu.

Policie hledá tohoto muže

Policie hledá tohoto muže

Tam jej trýznili a vydírali ve snaze od něj získat peníze. „Muže nakonec pod velkým fyzickým a psychickým nátlakem přiměli k příslibu vydání větší finanční hotovosti, na základě kterého jej následující den pustili,“ uvedla mluvčí policie Eva Kropáčová.

Letos se policistům podařilo získat nové informace. Díky nim zadrželi a obvinili jednoho z přímých pachatelů, který se na únosu a vydírání podílel. A také získali podobu druhého útočníka, kterou zveřejnili.

V případě, že pachatele poznáváte, nebo máte jakékoliv informace o jeho předchozím či nynějším místě pohybu, bydlišti, osobách, s nimiž se stýká, informace prosím oznamte na linku 158, 731553135.

Autor: