Univerzita Pardubice je se svým vědeckým stanovištěm - Science Point - opět součástí Sportovního parku Pardubice

  16:56
Letošní Sportovní park Pardubice nabídne nejrůznější sportovní vyžití, ale také speciální stanoviště vědeckých zajímavosti a hrátek s populárně-naučným programem Univerzity Pardubice. Od soboty 11. srpna budou moci v parku Na Špici zvídaví návštěvníci na stanovišti nazvaném SCIENCE POINT vyzkoušet nejrůznější interaktivní vědecké demonstrace a zajímavosti, ale i různé sporty.

(ilustrační snímek) | foto: Jan Daněk, iDNES.cz

Během devíti dnů pardubického sportovního parku se budou na populárně-naučném zážitkovém stanovišti univerzity SCIENCE POINT s číslem 14 návštěvníkům věnovat vědci i sami vysokoškoláci z Univerzity Pardubice. Hravou a zážitkovou formou jim přiblíží svět moderní vědy a prostřednictvím zábavných a poučných demonstrací a her upozorní na zajímavosti kolem nás. Postupně se návštěvníkům sportovního parku představí obory jako chemie, doprava, elektrotechnika, zdravověda, restaurování, ekonomie a robotika.

„Návštěvníky budou čekat, kromě ukázek nejrůznějších jevů, kvízy z oblasti chemie, restaurování a zdravotnických oborů, pohled do virtuálního světa, budou si moci poskládat vědecké puzzle, vyzkoušet speciální modely i pohybové aktivity,“ přibližuje program univerzitního stanoviště SCIENCE POINT organizátorka populárně-naučných akcí Univerzity Pardubice určených veřejnosti Ing. arch. Iva Svobodová.

„Přitažlivé pro návštěvníky bude i možnost vyzkoušet si stav své fyzické kondice,“ dodává Iva Svobodová.

Univerzitní sportovní klub a Katedra tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice nabídnou totiž v blízkosti Science Point i bohatý sportovní program – sportovní hry i trenažéry veslování, před a po jejichž absolvování si budou moci sportující zájemci nechat přeměřit svoji tepovou frekvenci.

Přijít si pohrát s vědou a zasportovat si mohou zájemci každého věku, a to od 11. do 19. srpna na stanoviště č. 14 Science Point Sportovního parku Pardubice v parku Na Špici, a to vždy od 9 do 18 hodin.