Opilý mladík bez řidičáku ukradl auto a na chodníku srazil tři lidi

  10:52
K vážné dopravní nehodě vyjížděli po sobotní půlnoci záchranáři z Berouna. Nezletilý muž ukradl doma auto a v podnapilém stavu vyjel mimo silnici a na chodníku vážně zranil tři chodce. Všechny převezli záchranáři do pražských nemocnic.

K vážné nehodě v noci na neděli vyjížděly čtyři posádky záchranné služby (9. června 2019). | foto: Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje

„Událost se stala v Králově Dvoře na Berounsku po půlnoci. Sedmnáctiletý mladík bez řidičského oprávnění pod vlivem alkoholu odcizil doma osobní vozidlo a při jízdě vyjel mimo komunikaci a při jízdě narazil do tří chodců,“ řekla iDNES.cz krajská mluvčí policie Michaela Nováková.

Fotogalerie

Mezi zraněnými byli dvě ženy ve věku 46 a 48 let a 44letý muž, všichni utrpěli vážná zranění.

Na místě nehody byly čtyři posádky záchranné služby. „Třem vážně zraněným osobám byla poskytnuta intenzivní přednemocniční péče a poté jsme je převezli do pražských nemocnic,“ řekla mluvčí Petra Effenbergová.

Policisté se nehodou nadále zabývají. Řidič byl pod vlivem alkoholu, dle policejní mluvčí nadýchal 1,6 promile. Muž bude pravděpodobně obviněn z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti a z jízdy bez řidičského oprávnění. 

Nehoda se stala v Králově Dvoře

Nehoda se stala v Králově Dvoře

Autor: