Při honičce s policisty muž zničil svoje auto, pak naboural i ukradené

  13:54
Policisté v autech i vrtulníky byly o víkendu nasazené na Klatovsku při pátrání po šoférovi, který se za žádnou cenu nechtěl nechat zastavit a zkontrolovat od policistů. Jednadvacetiletý muž nejdřív zničil své auto, pak ale prchal dál ve voze, který ukradl.

Jedno ze zdemolovaných aut po noční honičce na Klatovsku. | foto: Policie ČR

Policie o případu informovala až nyní. Na začátku byl podle ní pokus hlídky zastavit v jednu hodinu v noci Volkswagen Golf na silnici u Sušice.

„Řidič nereagoval na výstražné znamení k zastavení. Začal ujíždět směrem k Rabí. Policistům se ztratil z dohledu,“ popsala začátek noční akce klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Ujíždějící šofér ale auto neudržel na silnici. V pravotočivé zatáčce golf vyletěl mimo vozovku, narazil do sloupu telefonního vedení a zničil ploty u dvou domů. Policisté však našli jen prázdné nabourané auto ležící na levém boku.

„Řidič utekl před příjezdem policistů. Protože měli oprávněnou obavu, že šofér mohl být po nehodě zraněný, policisté na pomoc při pátrání přivolali policejní vrtulník. Ten začal propátrávat okolí,“ uvedla Ladmanová.

Prchající muž naboural i kradené auto

Ve stejné době, kdy policisté hledali zraněného řidiče v Rabí a jeho okolí, jim byla nedaleko odtud nahlášena krádež osobního auta. Popis muže, který podle prvotních informací s toyotou odjel, se nápadně podobal šoférovi ze zdemolovaného golfu, jak ho popsala první policejní hlídka.

Kolem šesté hodiny ráno posádka vrtulníku hlásila, že hledaného muže zřejmě viděli nedaleko Sušice. Hlídka jej pak zajistila.

Měl pozitivní dechovou zkoušku na alkohol, přístroj ukázal 0,88 promile. Policisté ho pak převezli k lékaři, aby mu odebral krev pro další rozbory.

„Policisté nalezli i vozidlo toyota, od kterého muž u Sušice utíkal. I to bylo po nehodě poškozené,“ upřesnila policejní mluvčí. Případ policie řeší jako přečiny ohrožení pod vlivem návykové látky a neopravného užívání cizí věci.   

Autor: