V kotelně školky v Uhelné vzplálo uhlí, hasiči museli děti evakuovat

  12:30
Akční pondělní ráno prožily děti a personál ze školky v obci Uhelná na Jesenicku. Příčinou bylo uhlí, které v kotelně hořelo i tam, kde nemělo - v zásobníku kotle. Budovu museli hasiči evakuovat.

V kotelně školky v Uhelné na Jesenicku vzplálo uhlí uložené v zásobníku a kouř poté začal zaplňovat budovu. Hasiči děti i personál evakuovali, hořící uhlí vynášeli ven a prolévali vodou. | foto: HZS Olomouckého kraje

Oznámení o kouři šířícím se v budově mateřské školky dostali hasiči na tísňovou linku sedm minut před osmou ráno.

„Na místo následně vyjela profesionální jednotka z Jeseníku a dobrovolní hasiči z Uhelné, Javorníku a Žulové. Po příjezdu zjistili, že se kouř šíří z kotelny, kde hoří uhlí uskladněné v zásobníku,“ popsala mluvčí krajského hasičského sboru Vladimíra Hacsiková.

Děti proto nedlouho po příchodu do mateřské školy opět čekala cesta ven za asistence hasičů.

Požár uhlí ve školce

„Jedenáct předškoláků společně se třemi dospělými našlo po vyvedení z budovy azyl na obecním úřadě. Hasiči v rámci likvidace požáru vynesli hořící uhlí před školku na volné prostranství, kde ho důkladně prolili vodou, současně také budovu odvětrali mimo jiné s pomocí přetlakové ventilace,“ shrnula Hacsiková.

Zásah hasiči ukončili po deváté hodině, kdy se jednotky začaly postupně vracet na základny. Výše škody zatím není vyčíslena.

Autor: