Děti v Karviné podle dívky utýraly kočku mlácením a úderem o patník

  11:48
Pobouření vyvolal o víkendu facebookový příspěvek dívky z Karviné. Žákyně ZŠ Družby v něm upozornila, že v sobotu v podvečer viděla z balkonu, jak několik chlapců umlátilo a následně i úderem o patník zabilo kočku. Dívka mezi nimi navíc poznala spolužáka ze školy. Případ vyšetřují policisté.

(ilustrační snímek) | foto: Marek Podhora, MAFRA

Školačka údajně viděla pětici chlapců, jak utýrali kočku k smrti. „Čtyři malí kluci a jeden velký umlátili a následně vzali za ocas kočku a hodili ji o patník. Když jsme po nich řvali z balkonu, už bylo pozdě a utekli,“ podotkla dívka.

Ta tvrdí, že se svými blízkými volala na policii, kde byla odbyta. „Řekli, že ji máme vzít a odnést do popelnice,“ uvedla dívka na svém profilu.

Snímek dívčina příspěvku, který sdílela facebooková skupina Karviná (15. dubna 2019)

Snímek dívčina příspěvku, který sdílela facebooková skupina Karviná (15. dubna 2019)

Její svědectví se i s fotografií mrtvého zvířete začalo rychle šířit Facebookem. Příspěvek sdílely tisíce lidí a v neděli ho okomentoval i primátor města.

„Chtěl bych se vyjádřit k hnusnému činu, ke kterému došlo včera večer v Karviné, kdy pět dětí utýralo kočku k smrti. Zkontaktoval jsem se s policií a domluvili jsme se na tom, že tento případ dořeší a viníci budou potrestáni. Protože pokud by jim tohle prošlo bez trestu, tak příště by v tom mohli pokračovat. Takové chování je neakceptovatelné,“ uvedl Jan Wolf.

Policie týrání zvířat skutečně začala prověřovat, a to po zveřejnění příspěvku na facebookovém profilu „Karviná žije“.

„Na základě zveřejněných informací jsme neprodleně zahájili prověřování. Případu věnujeme maximální pozornost. V tuto chvíli již máme indicie, které povedou ke konkrétním osobám,“ uvedla karvinská policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Údajný telefonát dívky na tísňovou linku prý policisté řeší. „Oznámením na linku 158 se zabývá oddělení vnitřní kontroly Policie ČR,“ dodala Viačková.

Událost řeší i na základní škole

V agresivních chlapcích poznala dívka i jednoho ze žáků Základní školy Družba. Ta se nachází uprostřed vyloučené lokality města a nedaleko místa incidentu.

„S žákyní, která byla svědkyní týrání, mluvila naše výchovná poradkyně. Dívka jí řekla jméno žáka, kterého měla mezi chlapci poznat. Jedná se o žáka páté třídy. Poradkyně s ním nyní hovoří,“ řekl ředitel Základní školy Družba Andrzej Szyja.

Pokud se potvrdí, že jedním z trýznitelů byl i žák jeho školy, nebude to prý škola tutlat. „Budeme výchovně působit, aby žáci pochopili, že takové jednání není normální. Že se po něm nemají cítit jako nějací frajeři,“ dodal Szyja.

Autor: