Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden s prarodiči na školní zahradě

  11:33
Týden s prarodiči na školní zahradě, celostátní akce, kterou pořádá iniciativa Skutečně zdravá škola, proběhne od 24. do 30. dubna 2017, a má za cíl umožnit prarodičům a rodičům sdílet svoje zahradnické zkušenosti a dovednosti s žáky a zároveň pomoci školám znovu oživit a obnovit školní zahrady. Pro všechny zapojené generace to bude skvělá zábava a příležitost ke společnému učení se na zahradě.

Týden s prarodiči na školní zahradě | foto: Impuls.cz

Z okresu Ústí na Orlicí se zúčastní následující školy v následujících termínech:

21.4. od 9.00 v ZŠ a MŠ Lukavice proběhne na školní zahradě oslava Dne Země a kromě doprovodného programu budou moci děti s prarodiči sdílet jejich dlouholeté zkušenosti v péči o zahradu. Připraveno bude zdravé občerstvení od paní kuchařek ze školní kuchyně.

24.4. od 9.00 v ZŠ a MŠ Žichlínek proběhne založení školních záhonků pro pěstování zeleniny a dalších plodin. Poté všichni pomohou s jarním úklidem kolem školy. Také zde zajišťují paní kuchařky ze školní kuchyně zdravé občerstvení – pomazánky.

25.4. od 15.30 do 17.00 v Zámeckém parku v Letohradu, v bývalém zahradnictví, se sejdou rodiny s prarodiči s dětmi z Lesního klubu Letohrad. Kromě tvořivé dílny pro děti si všichni společně zasadí např. bylinky, sazenice jahod, malin, ostružin či dalších.

Vypěstované rostliny budou/mohou být využity nejen ve školní kuchyni, ale také v rámci hodin vaření, kroužku vaření či v rámci vyučování v jiných předmětech.

Zapojením se do akce a zveřejněním fotek a článku na svém školním blogu na webu Skutečně zdravé školy se tyto školy mohou zapojit do soutěže o hodnotné ceny.