Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden knihoven nabídne i letos zajímavé akce

  15:40
Burza knih, besedy s osobnostmi, pasování žáků na čtenáře, odpuštěné poplatky za knihy, které čtenáři nevrátili včas do knihovny. To je výčet několika událostí, které pořádá Odbor školství a kultury MěÚ Otrokovice, oddělení městské knihovny v rámci celorepublikové akce Týden knihoven, který se koná od 2. – 6. října 2017.

V ostravské vědecké knihovně mají přes 600 tisíc knih (6. října 2015). | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Burza knih se bude konat ve dnech 2. a 4. října. „Zájemci, kteří mají doma knihy, které již nechtějí a je jim líto je vyhodit, je mohou bezplatně poskytnout do této burzy. Knihy mohou nosit v pracovních dnech od pondělí 18. 9. 2017 do 29. 9. 2017 do hlavní půjčovny Městské knihovny na nám. 3. května 1340, která je umístěna přímo v prvním patře budovy Městského úřadu Otrokovice,“ vybízí veřejnost vedoucí knihovny Radka Jarková.

Burza se bude konat v obřadní síni městského úřadu, kde si je zájemci mohou prohlédnout a případně koupit. Akce se uskuteční v otevírací době knihovny v pondělí a středu od 10 do 17 hodin. „Knihy budou k dostání za manipulační poplatek ve výši 10 korun za kus,“ vyzdvihla symbolickou částku Radka Jarková.

Pobočka městské knihovny pořádá besedy pro žáky 1. a 2. ročníků ZŠ Mánesova „ Pojďte, děti budeme si hrát“. Pro žáky 7 a 8. tříd základních škol uspořádají pracovnice otrokovické knihovny besedu se spisovatelkou Petrou Dvořákovou na téma „Nebezpečná anorexie“.

Neodmyslitelnou součástí Týdne knihoven bývá pasování žáků 2. tříd otrokovických základních škol na čtenáře. Místostarosta města v roli krále každého osobně pasuje a předá kartičku do Městské knihovny a drobnou pozornost od města.

Další z výčtu akcí je vyhlášení tzv. amnestie neboli prominutí registračních poplatků pro nově se registrující čtenáře. V rámci Týdne knihoven budou také prominuty upomínky, které byly v uplynulé době čtenářům, kteří nevrátili knihy včas, zaslány.

„Mezi oblíbené akce pro veřejnost patří besedy se známými osobnostmi. Letos jsme oslovili publicistu a novináře Bohuslava Matyáše. Beseda se uskuteční ve čtvrtek 5. října v 16 hodin v Městské galerii Otrokovice. Vstup je volný. Určitě je se na co těšit,“ uzavřela vedoucí knihovny.