Tropy vydrží do pátku, pak přijde ochlazení

  8:00
Celý tento týden bude počasí u nás ovlivňovat příliv teplého vzduchu od jihozápadu, který ukončí až v pátek studená fronta, po které se ochladí. Do té doby ale budou opět padat teplotní rekordy, maximální teploty budou dosahovat až k tropické třicítce.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Jiří Benák, iDNES.cz

V neděli 23. září v 03:50 hodin začíná astronomický podzim, který přinese ochlazení. Do té doby budou ale padat teplotní rekordy. Naposledy bylo takhle teplo v roce 1947 nebo v roce 2003.

I přesto, že jsou dny horké, rána už jsou citelně studenější. Dnes ráno padaly teploty k 12 až 8 stupňům. Přes den bude jasno až polojasno, teploty vystoupají na 25 až 29 stupňů. Některé nízko položené lokality ve středních Čechách mohou zaznamenat tropickou třicítku.

Ve středu a ve čtvrtek bude počasí stejné. Po oba dny bude jasno až polojasno, ráno ojediněle s mlhami. Ranní minima klesnou na 15 až 11 stupňů, odpolední maxima vyšplhají na 26 až 30 stupňů Celsia.

V pátek ale přijde změna. Zpočátku dne bude ještě polojasno s ranními teplotami mezi 15 až 11 stupni, postupně se ale od západu přižene oblačnost a bude zataženo s deštěm, místy se vyskytnou bouřky. V Čechách vystoupí teploty nejvýše na 22 až 26 stupňů, na Moravě a ve Slezsku se ještě mohou dostat k 29 stupňům.

O víkendu se poměrně citelně ochladí, úplně zkažený ale nebude. V sobotu ráno klesnou teploty na 12 až stupňů, obloha bude oblačná až polojasná, místy s přeháňkami, a to hlavně na Moravě, kde ještě bude ordinovat studená fronta. Odpolední maxima se budou pohybovat mezi 18 až 22 stupni.

V neděli bude převážně polojasno, ranní teploty budou velmi nízké, ochladí se na 9 až 5 stupňů, v denních maximech se ale můžeme těšit na příjemných 19 až 23 stupňů.