VIDEO: Dívka chtěla platit stovkou, řidič trolejbusu ji vyhodil a zbil

  15:52
Dva roky vězení hrozí řidiči, který surově napadl v královéhradeckém trolejbusu devatenáctiletou cestující. Odmítal jí prodat jízdenku, když chtěla zaplatit stokorunou. Průběh dramatického incidentu plného nadávek zaznamenal jiný cestující na mobil a video předal policii.

Incident se odehrál 16. května. „Vrchní inspektor tento týden sdělil padesátiletému muži podezření z trestného činu výtržnictví, za což mu hrozí až dva roky vězení,“ uvedla mluvčí hradecké policie Iva Kormošová. 

Vše údajně začalo tak, že řidič trolejbusu odmítl prodat na zastávce Náhon devatenáctileté cestující jízdenku. Mladá žena totiž chtěla platit stokorunou.

Řidič jí řekl, že na stokorunu nevrací a že ji do vozu nepustí. Studentce se však nabídla jiná cestující ve voze, že jí rozmění. Jenže řidič nechtěl akceptovat ani rozměněných třicet korun, za které si mladá žena chtěla jízdenku v ceně 25 Kč opatřit. 

Video, se kterým policie pracuje jako s důkazním materiálem, zachycuje, jak si studentka od starší ženy rozměňuje. Řidič si pro ni došel do vozu, a nadával jí, že je „šmejd“ a co si o sobě myslí.

Pak usedl zpět za volant a zavřel dveře vozu. Studentka šla za ním, že chce znovu zaplatit, tentokrát už drobnými.

Zároveň zřejmě vzala do ruky drobné, které ležely na pultu u okénka řidiče. V tu chvíli na ni muž „vystartoval“, ať dá ty peníze zpátky. Se slovy „co si o sobě ku*va myslíš, vrať ty peníze,“ ji vytáhl z trolejbusu ven.

Na záznamu je dál slyšet venkovní potyčka, při které studentka křičí bolestí. Pak přechází do tykání i ona.

„Tak mi dej tři pětky, ty z**de,“ dožaduje se vlastních třiceti korun. Řidič se asi po půl minutě vrátil do trolejbusu a hodil po dívce zřejmě mince, které u okénka nechala.

„Tady máš peníze a nazdar,“ pronesl, sedl za volant a zavřel dveře.

Šofér podle policie dívku venku na zastávce několikrát udeřil. 

„Bohužel v trolejbusu nebyl nikdo, kdo by studentce pomohl. Řidič ji nechal zraněnou na zastávce a odjel. Žena poté napadení nahlásila na malšovické služebně a po podání vysvětlení vyhledala lékařské ošetření,“ řekla mluvčí.

Šofér se odmítl k incidentu na policii vyjádřit. Dopravní podnik s ním pro hrubé porušení povinností okamžitě rozvázal pracovní poměr.

Autor: