Do ulic vyrazí Tříkrálové průvody, zapojí se živý velbloud i ovce

  8:30
V několika městech Moravskoslezského kraje se chystají průvody tří králů jako připomínka putování mudrců do Betléma. Odehrají se v Novém Jičíně, v Opavě, v Místku, v Bílovci a Třinci.

(ilustrační snímek) | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Ten první, pořádaný Charitou, bude k vidění v Novém Jičíně už dnes v 10 hodin dopoledne. 

„Tři králové na koních vyjedou od farního chrámu na Masarykovo náměstí k jesličkám, kde se pokloní malému Ježíškovi. Poté bude oficiálně zahájena letošní Tříkrálová sbírka,“ uvedl mluvčí ostravsko-opavské diecéze Pavel Siuda.

Odpoledne v 16 hodin se podobná akce odehraje v Opavě. Průvod odstartuje pod Ptačím vrchem, projde Ostrožnou ulicí a skončí u Slezského divadla krátkým představením v podání herců tohoto divadelního souboru.

„Tři králové a jejich doprovod se zde pokloní u jesliček Ježíškovi, Marii a Josefovi a předají jim dary. Koledníkům na náměstí požehná pomocný biskup Martin David. Velkou atrakcí pro děti budou určitě živé ovce nebo velbloud, který půjde v čele průvodu a se kterým bude možné se vyfotit,“ popisuje Siuda.

Další průvody tří králů se uskuteční v neděli 6. ledna. Nejprve v Místku, kde bude průvod následovat po mši začínající v 9.30 hodin v kostele sv. Jana a Pavla. 

Kroky tří králů a jejich doprovodu povedou na náměstí Svobody k živému betlému a živé farmě, kde už budou čekat děti zpívající koledy. Akci pořádá Katolický Lidový dům Místek a farnost Místek na podporu Tříkrálové sbírky.

„Průvod v čele s Kašparem, Baltazarem a Melicharem navštíví i Bílovec. Tři králové na koních vyrazí v 16 hodin z nádvoří zámku, projedou náměstím a v předsíni kostela se pokloní dítěti Ježíši a předají mu své dary. Ve stejnou hodinu se podobný scénář uskuteční i v Třinci, kde se tři králové pojedou poklonit Ježíškovi v kočáře z náměstí T. G. M.,“ dodává Siuda.

Autor: