Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Třešťské divadelní jaro

  14:50
Třešťské divadelní jaro je jednou z nejstarších přehlídek ochotnického divadla. Jeho šestapadesátý ročník odstartuje v Kulturním domě v Třešti již 8. března a potrvá celých deset dní.
Třešťské divadelní jaro

Třešťské divadelní jaro - Divadelní spolek Kroměříž zahrál v závěru Třešťského divadelního jara své nastudování hudební komedie Liliomfi. | foto: Petr LemberkMF DNES

Na programu letošního Třešťského divadelního jara je celkem 19 soutěžních představení.

Ochotníci budou v Třešti bojovat nejen o získání cen a čestných uznání, ale i o nominace na národní přehlídky Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou a na Divadelní piknik Volyně. Pohádkové příběhy pak soutěží o doporučení na národní přehlídku Popelka Rakovník.

Všechny soutěžní hry bude pečlivě sledovat odborná porota, která pro letošek bude pracovat v novém složení oproti loňskému roku. Předsedat jí bude Ladislav Vrchovský, novinář, divadelní publicista a kritik a zároveň pořadatel kulturních akcí a politik. Po jeho boku zasedne Alena Veliká, moderátorka, reportérka a členka Divadla Pinder. Trojici doplní Jiří Štefanides, literární historik, teatrolog, divadelní kritik a publicista.

Chybět nebude ani tradiční doprovodná výstava, o kterou se pro letošní ročník postará místní fotograf Luboš Pavlíček.

Návštěvníci budou moci po odehraném představení hlasovat v oblíbené divácké anketě a všichni jsou zváni na rozborové semináře.

Divadelní soubory do Třeště přijdou z menší i větší dálky – účinkovat budou místní herci, ale i ochotníci z Jihlavy, Polné, Žďáru nad Sázavou, přijedou ale i z České Skalice, Nymburku, Brna či Českých Budějovic. Odehrají především komedie, chybět nebudou pohádky, odehrána budou i dvě dramata a detektivka.

Výsledky festivalu odtajní porota na Závěrečném večeru, který se připravuje na sobotu 18. března. O program tohoto večera se postará DS Karla Čapka z Třeště, konkrétně vzniká pod taktovkou Romana Mikeše, Kateřiny Kodysové a Václava Vrátila.

Na všechna představení jsou vstupenky již v předprodeji v infocentru v Třešti, nebo prostřednictvím www.vstupenky.trest.cz

Vstupné na dopolední a odpolední představení je 30 Kč, na tato představení jsou vstupenky bez místenek. Na večerní hry stojí vstupné 80 Kč a návštěvník si vybere konkrétní sedadlo. Pokud návštěvník zakoupí vstupenky na tři představení, na čtvrté dostane vstupenky zdarma (platí pouze v případě, že nákup bude provedený najednou).