Prázdninové výluky v Brně se dotknou většiny tramvajových linek

  11:07
Neprůjezdná tramvajová trať přes Cejl a také koleje do Líšně jsou dvěma výlukami, které brněnský dopravní podnik naplánoval na prázdniny. Dotknou se však většiny tramvajových linek.

Nejhorší situace pro cestující v Brně je v místě, kde se sjíždějí tramvaje z Juliánova a z Líšně a kudy vede objízdná trasa za zavřený Zábrdovický most. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Kvůli rekonstrukci kolejí Cejlu od Radlasu až po křižovatku s Jugoslávskou se lidé musí připravit na to, že čtyřka bude jezdit odklonem po ulici Milady Horákové, dvojka bude končit u Radlasu a jedenáctka nepojede vůbec.

„Budou ale zkrácené intervaly linek tři a devět, takže to nebude poznat,“ uvedl provozní ředitel Dopravního podniku města Brna (DPMB) Jan Seitl.

S touto uzavírkou, která začne platit poslední červnový víkend, musí ale počítat i cestující, kteří po uzavírce Zábrdovického mostu začali ze zastávky Lazaretní chodit pěšky na speciálně zřízenou zastávku Francouzská.

Autobusy, které dosud zastavovaly na Lazaretní, nově začnou jezdit na Pastrnkovu ulici k pěší lávce přes Svitavu vedoucí na Plynárenskou ulici, kde budou moci lidé přejít a nastoupit do výlukového autobusu x11.

Fotogalerie

„Tato linka povede z Jugoslávské přes Přadláckou, Bratislavskou, Cejlem, Tkalcovskou, Plynárenskou, Radlasem a znovu Cejlem na Malinovského náměstí,“ popsal Seitl s tím, že tento stav bude trvat jen přes prázdniny.

Na konči června skončí omezení na Slovanském náměstí

V listopadu pak znovu po více než roce začnou jezdit tramvaje přes Zábrdovický most na Starou osadu. Do té doby proto dopravní podnik opraví i koleje na Bubeníčkově, kde dnes žádná tramvaj nejezdí.

Po roce se dopravní podnik na prázdniny vrátí i k pracím na trati vedoucí do Líšně. Zatímco loni opravili část od Táborské po rozdvojení kolejí desítky a osmičky, letos je čeká druhá etapa právě odtud po zastávku Novolíšeňská.

Linka osm tak pojede Táborskou do Juliánova a kvůli úpravám u křížení bude omezená i desítka. „Ta ovšem bude zachována po zastávku Krásného. Z Juliánova pak posílíme autobusy 55 a 78,“ doplnil provozní ředitel.

Naopak na konci června skončí více než roční omezení na Slovanském náměstí a v jeho okolí. Trolejbusy na baterky, které tudy dnes jezdily, tak DPMB přesune jinam. Nejspíš na startující expresní linku z Mendlova náměstí do Nového Lískovce.

Autor: