Tramvaj u D1 začaly sledovat kamery, je obalená průhlednou fólií

  18:52
Z tramvaje odstavené poblíž dálnice D1 u Prahy zmizely sprejerské nápisy. Majitel, který rovněž vlastní okolní pozemky, nechal vozidlo zabalit do průhledné fólie. Před vandaly ho budou chránit kamery.

Od poloviny května, kdy se tramvaj u dálnice za svodidly u Čestlic objevila, ji vandalové několikrát pomalovali sprejem. Minulý týden ji majitel opět uvedl do původního stavu a zakryl průhlednou fólií.

„Tramvaj již sleduje kamerový systém. Na pozemku u ní jsou také nově rozmístěny cedule zakazující vstup na naše pozemky. Budeme vděční, když toto budou respektovat zejména vandalové. Vyhnou se tak trestnímu stíhání jako jejich předchůdci,“ sdělil iDNES.cz výkonný ředitel společnosti Domo Development Jakub Andrle.

Policie v souvislosti s vandalstvím vyšetřovala celkem tři případy. Podle mluvčí středočeské policie Evy Stulíkové tramvaj dvakrát někdo posprejoval. Jeden případ policie vyšetřuje jako poškození cizí věci, druhý stejně kvalifikovaný případ už se dostal k soudu. 

Fotogalerie

Ve třetím případě se někdo pokusil demontovat část tramvaje, ale policisté přestupek vyřešili na místě pokutou. 

Vyřazenou tramvaj původně od dopravního podniku koupila firma Domo Development za 351 tisíc a umístila ji na pozemek, kde v budoucnosti plánuje vybudovat komerční zónu se sklady a obchody.

Ředitelství silnic a dálnic dosud neúspěšně usilovalo o odstranění tramvaje.  Podle ministra dopravy Vladimíra Kremlíka je to pokus, jak obejít zákaz reklamy u dálnic.

Dva dny po umístění tramvaje u dálnice se na ni vrhli vandalové.

Autor: