Tradiční Autosalon na Zahradě Čech v Litoměřicích

  8:02
Druhý květnový víkend bude na Zahradě Čech jako již tradičně patřit motorismu. Ve dnech 11. až 13. května 2018 se na výstavišti v Litoměřicích uskuteční oblíbený Autosalon na Zahradě Čech. Letošní ročník představí široký počet nejprodávanějších značek nových osobních automobilů, zajímavou nabídku ojetých vozů, mezinárodní přehlídku historických vozů, řadu soutěží, exhibicí, show a bohatý kulturní program.

Na sklonku 20. let přichází ekonomická krize a změna výroby, která značce Janeček přinesla proslulost. Už v roce 1929 se na XXI. Mezinárodním autosalonu v Praze představuje první motocykl, JAWA 500 OHV, zvaný Rumpál. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

Výstavní expozice Zahrady Čech budou uzpůsobeny významnému výročí 100 let od založení ČSR, které se ve spolupráci s Ústeckým krajem slaví také na litoměřickém výstavišti. K vidění budou historické automobily, motocykly, nákladní vozy, zemědělská i hasičská technika.

Hlavní část expozice bude tvořit automobil prezidenta T. G. Masaryka Praga Grand 850 i s napodobenou květinovou výzdobou, která vozidlo zdobila při příjezdu prezidenta do Československa. Technický klub Mládeže při DDM Rozmarýn vystaví v pavilonu T své modely, včetně těch historických.

„Mimo zajímavý a bohatý kulturní program na podiu bude probíhat doprovodný program také po celém areálu výstaviště, a to navíc v prvorepublikovém stylu. Tak tomu bylo již na prvních jarních výstavách Tržnice a Bydlení na Zahradě Čech, a to s velice kladným ohlasem návštěvníků“ přiblížila obchodní, marketingová a provozní ředitelka Michaela Mokrá.

V sobotu oživí program jako tradičně 35. Mezinárodní sraz veteránů, kteří na výstavišti slavnostně odstartují svou tour, ta tentokrát povede k památné hoře Říp. V neděli zaplní výstaviště moderní tuningové automobily a na pódiu zazpívá známá zpěvačka Olga Lounová, která má taktéž k motorismu velmi blízko. Sama vlastní závodní vůz Nissan 350ZNa programu bude také ukázka činnosti složek integrovaného záchranného systému.

Chybět nebudou také policisté ze Speciální pořádkové jednotky, kteří jsou nasazováni v případech mimořádných událostí, živelných pohrom, průmyslových havárií či teroristických hrozeb.