Zbytek plochy po zlínském torzu zaplní komunitní zahrada a psí hřiště

  10:12
Dosud uzavřená část prostranství po zdemolovaném torzu nedostavěného obchodního centra na zlínském sídlišti Jižní Svahy se letos otevře lidem. Radnice zde vybuduje psí hřiště a komunitní zahrádku.

Na části plochy po zbouraném torzu obchodního domu na zlínském sídlišti Jižní Svahy vzniklo discgolfové hřiště. | foto: Zdeněk NěmecMAFRA

Už loni vznikl v jižní části park s hřištěm pro discgolf. Nyní dojde i na druhou část areálu, která je zatím nepřístupná a zůstávají zde hromady suti. Betonový recyklát má zmizet během jara.

„V letošním roce tuto část zkultivujeme. Platí, že zde vznikne psí hřiště a zakomponujeme tu i požadavek na komunitní zahrádku, který vznikl v rámci akce Tvoříme Zlín,“ uvedl náměstek primátora Bedřich Landsfeld.

Komunitní zahrada nabídne prostor určený k pěstování vlastní bio zeleniny, bylinek a ovoce. Počítá se s kompostem, zdrojem vody, lavičkami i herními prvky pro děti. Využívat by jej měli lidé ze sídliště, kteří nemají vlastní zahrádku.

Fotogalerie

Psím hřištěm chce zase město vyjít vstříc pejskařům, kterým na sídlišti podobný prostor chybí.

O konečném využití plochy po obchodním torzu dosud vedení Zlína nerozhodlo. V plánu je zadat na celé území architektonicko-urbanistickou studii.

„Nejdříve si ale potřebujeme přesně nadefinovat zadání, určitě o tom letos budeme intenzivně jednat,“ zmínil Landsfeld.

Před volbami měli politici z jednotlivých stran na možné využití cenné rozvojové plochy na Jižních Svazích různé názory. Aktuálně nejčastěji zmiňují variantu sportoviště.

Plocha po zbouraném torzu obchodního domu se nachází uprostřed největšího zlínského sídliště Jižní Svahy.

Plocha po zbouraném torzu obchodního domu se nachází uprostřed největšího zlínského sídliště Jižní Svahy.

Autor: