iDNES.cz

Oheň v poličském muzeu

  8:20
V roce 2018 si připomínáme 100. výročí vzniku skautingu v Poličce. A co ke skautingu neodmyslitelně patří? Rozhodně to bude zpívání písní, poslech trampské hudby a opékání špekáčků.
Ilustrační snímek

(ilustrační snímek) | foto:  Michal Šula, MAFRA

U příležitosti výročí se poličské muzeum ve spolupráci se skautským střediskem Tilia v Poličce rozhodlo uskutečnit ve výstavních sálech muzea výstavu, která představí historii českého skautingu i poličského střediska.

„Návštěvníci si budou moci prohlédnout kroniky, vlajky, skautské kroje, potřeby, spojené s životem v přírodě, a především desítky fotografií ze stanových táborů, výprav, putovních expedic a z nejrozličnějších akcí, pořádaných skauty pro děti i dospělé,“ uvádí kurátorka výstavy Mgr. Pavla Juklová.

„Pro děti budou připravena stanoviště, která prověří jejich zručnost a znalosti - uzlování, poznávání květin, orientace v mapě a další dovednosti. Na výstavě bude k vidění také táborový stan s podsadou a indiánský stan týpí s ohništěm,“ dodává.

Vernisáž se bude konat již tuto neděli 16. 9. 2018 v 16.00 hodin ve výstavních sálech.

Po oficiálním zahájení bude v případě příznivého počasí následovat posezení u slavnostního ohně s programem a poslechem trampské hudby na dvorku muzea. Zde bude zajištěno také již zmíněné občerstvení i možnost opékání špekáčku.

Výstava potrvá od 16.9. do 4.11.2018.

Více informací najdete na: www.cbmpolicka.cz

zpět na článek