iDNES.cz

Útočník vzal ze země dlažební kostku a tloukl jí kolemjdoucího do hlavy

  12:28
Pražští policisté prosí o pomoc při hledání neznámého pachatele, který na konci srpna tloukl kolemjdoucího muže do hlavy dlažební kostkou. Kriminalisté kvalifikují událost jako těžké ublížení na zdraví. Pachateli hrozí až deset let ve vězení.

Incident se odehrál 28. srpna v brzkých ranních hodinách v ulici Vratislavova na Praze 2. „Poškozený procházel ulicí po chodníku, kdy proti němu šel neznámý muž. Oba se minuli jako by nic, bez jakéhokoli kontaktu. Nicméně tento neznámý kolemjdoucí následně na poškozeného zezadu zaútočil,“ sdělil policejní mluvčí Tomáš Hulan. 

Fotogalerie

„Jakmile hledaný prošel kolem poškozeného, popadl ze země dlažební kostku. S tou přiběhl k nic netušící oběti a začal ji tlouct do hlavy. Poškozený si proto pouze pamatuje, že před tím, než ztratil vědomí, utržil bezpočet ran,“ komentoval událost Hulan. Muž vyvázl s několika desítkami stehů. 

Podle kriminalistů se chtěl hledaný zřejmě obohatit, jelikož nedaleko místa činu našli prázdnou peněženku. Měl však smůlu. Poškozený neměl v peněžence už před událostí ani korunu. 

Pachateli hrozí až desetiletý trest odnětí svobody. „V tuto chvíli kriminalisté kvalifikují událost jako těžké ublížení na zdraví ve stadiu pokusu,“ uvedl mluvčí. 

Policii se útočníka nepodařilo vypátrat. „Obracíme se na vás s prosbou o pomoc. Pokud dotyčného poznáváte, znáte jeho totožnost, místo jeho pobytu či pohybu, předejte nám prosím tyto informace prostřednictvím linky tísňového volání 158,“ zakončil Hulan. 

Autor:
zpět na článek