iDNES.cz

Muž se ztratil v přírodní rezervaci. Ráno ho našli mrtvého

  10:20,  aktualizováno  9. září 8:37
Hasiči v pátek před půlnocí vyjížděli do přírodní rezervace Lípa nedaleko obce Podmokly na Rokycansku, kde muž pohřešoval svého kamaráda. Hasiči společně s policií zahájili pátrací akci. Ráno našli pohřešovaného muže bez známek života. Policisté případ prošetřují.
Ostaš u Police nad Metují

(ilustrační snímek) | foto: Martin Veselý, MAFRA

Tragický následek měla páteční noční cesta dvou kamarádů, kteří šli přírodní rezervací Lípa nedaleko obce Podmokly na Rokycansku. Když procházeli zkratkou, dvaatřicetiletý Slovák spadl ze skály a zemřel.

Hasiče zalarmovala krátce před půlnocí žena, která uslyšela volání o pomoc asi z půlkilometrové vzdálenosti. Na místo dorazilo osm jednotek, jež okamžitě začaly nezvěstného muže hledat. Policisté nasadili vrtulník s termovizí. Akce pokračovala do sobotních pěti hodin.

Ráno povolali profesionálové na pomoc ještě lezeckou skupinu z Plzně. Podle vedoucího směny krajských hasičů Štefana Livinky však nebyla potřeba, policisté totiž krátce nato nalezli dotyčného pod skalami bez známek života. Jednalo se o dvaatřicetiletého Slováka, který pobýval na Lounsku.

Policisté zjistili, že se dvojice vydala lesem a zkrátila si cestu přes skalní útes. Ve tmě však muži uklouzla noha a spadl. Jeho kamarád pak křičel o pomoc. Mluvčí PČR Dana Ladmanová k případu doplnila, že přesnou příčinu úmrtí objasní až soudní pitva.

Autoři: ,
zpět na článek