iDNES.cz

Škola Studánka otevře všechny třídy, prohnuté stropy zajistí podpěrami

  15:58
Děti z pardubické Základní školy Studánka, která musela hned na začátku školního roku uzavřít některé třídy kvůli špatnému stavu stropů, se vrátí do svých lavic v prvním patře. Podle statika stropní konstrukce nevykazují žádné známky přetížení. Je ale nutné zajistit stropy podpěrami.

Budova Základní školy Studánka v Pardubicích. | foto: archiv ZŠ Studánka

„S výjimkou pavilonu, kde se rekonstruují odborné učebny, budou otevřeny pro žáky všechny třídy od pondělí 10. září,“ řekla mluvčí pardubického magistrátu Nataša Hradní. 

Do té doby budou muset být v každé místnosti školy instalovány podpěry a stav stropů se bude každý týden kontrolovat. „Kdyby se objevily praskliny, musí být děti ihned vystěhovány,“ dodala mluvčí.

„Pokud nenastanou během víkendu nepředvídatelné komplikace při instalaci podpěr, žáci druhého stupně již v pondělí začnou výuku v prostorách školy. V opačném případě bychom využili zarezervované učebny v Základní škole Dubina. Pondělní sraz všech žáků z druhého stupně je na ZŠ Studánka z důvodu prodeje sešitů,“ uvedl ředitel pardubické Základní školy Studánka Filip Patlevič.

Podpěry musejí pomoci proto, že podle statika se při stavbě pavilonů v 60. letech nepostupovalo tak, aby stropní konstrukce vyhovovaly současným platným normám. V průběhu roku budou podepřeny pomocí traverz všechny pavilony.

„Čekáme na kompletní dokončení rekonstrukce odborných učeben, které by mělo být hotové zřejmě v půlce listopadu 2018. Tím se nám uvolní minimálně pět učeben navíc oproti dnešnímu stavu,“ dodal ředitel školy.

Nepříjemnou zprávu o prohnutých stropech škola narychlo zveřejnila na konci minulého týdne na webových stránkách. Některé žáky tak učitelé 3. září vítali ve školní jídelně nebo v tělocvičnách.

Děti z prvního stupně se začaly učit, ale jejich starší spolužáci dostali do konce tohoto týdne volno.

zpět na článek