iDNES.cz

Veřejný internet na náměstí už má i Hradiště, zato ve Vsetíně schází

  12:26
Sednout si na lavičku v centru města a pár hodin surfovat po internetu? Ve většině velkých měst ve Zlínském kraji je to možné. Veřejně dostupnou síť pro své obyvatele i návštěvníky před několika dny zprovoznilo i Uherské Hradiště.

Internet je v Hradišti nově k dispozici na Masarykově náměstí, tedy v blízkosti radnice. Pokrytí nedalekého Mariánského náměstí bude následovat v těchto dnech.

„Chtěli jsme pokrýt nejfrekventovanější veřejná prostranství kvalitním a bezplatným internetovým připojením. Je určené hlavně pro turisty a návštěvníky, aby si mohli zjistit dopravní spojení, podívat se na mapu města nebo jeho historii,“ zdůvodnil člen rady města František Elfmark.

Jde o bezplatné internetové připojení s rychlostí 8Mbit/s a omezením na tři hodiny připojení. Po nich se uživateli spojení přeruší a znovu bude možné zase až po třech hodinách.

Radnice tím chce zabránit zahlcení sítě lidmi, kteří by si například zdarma tímto způsobem chtěli stahovat filmy nebo se připojovat v rámci pracovních povinností.

Wi-fi připojení je v Uherském Hradišti možné také na Redutě, v Klubu kultury nebo Městském informačním centru.

„V budoucnu bychom rádi napojili také Smetanovy sady v okolí Slovácké búdy nebo velké kulturní sály, které patří pod náš Klub kultury,“ upozornil Elfmark.

Vsetín veřejný internet nenabízí, Rožnovu se neosvědčil

Zdarma se mohou na internet napojit i návštěvníci dalších velkých měst ve Zlínském kraji.

V Otrokovicích funguje na náměstí 3. května včetně okolí kulturního domu Beseda. I tady je připojení omezené, a to na dvě hodiny dvakrát denně.

Krajský Zlín provozuje stálé veřejně přístupné wi-fi v parku Komenského, v budově 204, v prostoru kolem zámku či na Gahurově prospektu.

Naopak v Rožnově pod Radhoštěm mají s volně šířeným internetovým signálem špatné zkušenosti a v současné době se zájemci mohou připojit pouze v informačním centru.

Hned několik hotspotů mohou využívat návštěvníci Kroměříže.

Jediným okresním městem, které žádné volně přístupné připojení na veřejném prostranství nemá, je podle informací radnice Vsetín.

Autor:
zpět na článek