iDNES.cz

Aromabar v kavárně ve Sladovně

  9:04
Dát si kávu v krásném prostředí písecké Sladovny budou moci návštěvníci i mimo letní sezónu. Nová kavárna Balzám Café totiž nabídne kromě nového konceptu také celoroční otvírací dobu.

Aromabar v kavárně ve Sladovně | foto: Impuls.cz

Nová kavárna ve Sladovně nabídne nepřetržitý provoz i osvěžení smyslů

Vzniklý prostor v útrobách zrekonstruované budovy v minulých letech sloužil pouze v letních měsících. Nyní se to ale změní. „Omezený provoz skončí na konci září a na 14 dní se kavárna veřejnosti uzavře, abychom mohli zrekonstruovat dosud nevyužívané prostory. V nejnižším patře Sladovny tak vznikne aromabar s bylinnou čajovnou a malá klubová scéna, která bude otevřená všem žánrům, ale také dalším událostem jako jsou semináře, přednášky nebo promítání. Rádi bychom vytvořili hezké místo pro osvěžení těla i smyslů. Kavárna samozřejmě zůstane srdcem celého prostoru,“ říká Sára Dudáková z Balzám Café.

Už nyní mohou hosté vyzkoušet prototypní verzi Aromalabu, kde si podle instrukcí namíchají vlastní esenci, tzv. aromakód, ze třinácti druhů vůní. Flakonek s osobitou směsí si pak za poplatek odnesou domů. „Tento projekt vznikl ve spolupráci s Archou vůní a slouží především k seznámení a při znovuotevření ho plánujeme výrazně rozšířit,“ doplňuje Sára Dudáková.

Vonné květy a dřevo nejsou cítit jenom v kavárně. Vlastní aroma má také každá výstava ve Sladovně. „Některé směsi mohou v dětech vyvolat fantazii, podnítit je k aktivitě nebo posílit soustředění. Navíc je možné si směs odkoupit a atmosféru výstavy si tak odvézt s sebou domů,“ vysvětluje ředitel Sladovny Adam Langer.

Slavnostní znovuotevření rozšířené kavárny, kterou lze nyní navštívit také přímo z nádvoří Sladovny, se uskuteční 12. října.

zpět na článek