iDNES.cz

Letošní Třebíčský hudební festival zdařile mapuje hudební dění v zemích Habsburské monarchie napříč staletími

  8:41
Španělská renesance, italské baroko, rakouský klasicismus, německý romantismus ve skladbách soudobých autorů a v podání špičkových českých, polských a rakouských interpretů v čele se souborem Czech Ensemble Baroque. Letošní 12. ročník Třebíčského hudebního festivalu, který se koná od 7. do 19. září s podtitulem Habsburská hudební říše, přichází s neodolatelnou hudební nabídkou! Patronem festivalu je sólista Metropolitní opery New York Adam Plachetka, rezidenčním souborem Czech Ensemble Baroque a uměleckým ředitelem jeho šéfdirigent Roman Válek.

Czech Ensemble Baroque léto 2017 | foto: Impuls.cz

Výjimečným koncertem a dramaturgickým vrcholem Třebíčského hudebního festivalu 2018 je uvedení oratoria italského skladatele Emilia de’ Cavalieriho Svár duše s tělem v podání Czech Ensemble Baroque 19. září od 19 hodin v bazilice sv. Prokopa v Třebíči.

„Toto dílo, považované za vůbec první oratorium v dějinách hudby, uvedeme poloscénicky, takže půjde nejen o mimořádný hudební, ale také vizuální zážitek s kostýmy a světly. Navíc zasazený do naprosto jedinečné a mystické architektury třebíčské baziliky, která je památkou UNESCO a má výbornou akustiku. Czech Ensemble Baroque zde před několika lety dokonce natočil první profilové CD Adama Plachetky, Händel Oratorio Arias, pro vydavatelství Supraphon,“ podotkla Tereza Válková, jednatelka pořádajícího spolku Třebíčský hudební festival.

Třebíčský hudební festival – program 12. ročníku:

7. 9., 15:00 – Hudba v ulicích / muzikanti z Třebíče i okolí / ulice a náměstí města

10. 9., 19:00 – Koncert třebíčských rodáků / Prague Cello Quartet / Kamenný sál Muzeum Vysočiny

14. 9., 19:00 – Španělská vokální renesance / Czech Ensemble Baroque Choir / Bazilika sv. Prokopa

15. 9., 14:00 – dílny / 16:00 – koncert / Odpoledne pro hravé: velké i malé / Kantiléna, sbor dětí a mládeže při Filharmonii Brno, přípravné oddělení Magdalenka / DDM Borovina

16. 9., 19:00 – SI, AMORES – VOKÁLY A RENESANČNÍ BICÍ / Czech Ensemble Baroque Quintet / Kamenný sál Muzeum Vysočiny

19. 9., 19:00 – Svár duše s tělem / Czech Ensemble Baroque Orchestra & Choir / bazilika sv. Prokopa Třebíč

Díky podpoře z Evropské unie je letos na všechny festivalové koncerty VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ.

Více informací najdete na: http://www.tof.cz/

zpět na článek