iDNES.cz

Silničáři chtějí opravit cestu na zlínské sídliště, čekají na peníze

  10:16
Hlavní příjezd na největší zlínské sídliště, Jižní Svahy, by se letos měl dočkat opravy. S největší pravděpodobností během letních prázdnin, kdy není na silnicích tak hustý provoz. I tak by ale rekonstrukce způsobila vážné dopravní komplikace.

Při opravě silnice na zlínské sídliště Jižní Svahy bude uzavřený vždy jeden ze tří pruhů. | foto: Google Street View

„Vzhledem k dopravnímu zatížení, které na silnici je, bychom chtěli rekonstrukci udělat letos. Po této zimě ale budou všechny silnice v horším stavu,“ nastínil náměstek Ředitelství silnic Zlínského kraje Radek Berecka.

Silničáři by na necelý kilometr dlouhém úseku cesty ve stoupání k budově 1. segmentu vyměnili povrch, což by stálo zhruba sedm milionů korun. Na stávajícím asfaltu jsou vyjeté koleje, objevují se praskliny a výtluky. Přitom jde o velmi zatíženou cestu. Naposledy její povrch silničáři vyměnili v roce 2001.

Jestli si to zopakují letos, bude záležet především na tom, kolik peněz dostanou od Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI). To by mělo být jasné v březnu.

„Budeme muset rozhodnout, jaké investiční akce za peníze uděláme,“ sdělil Berecka.

Zavřený bude jeden ze tří pruhů

Silnici chtěli opravit už během loňských letních prázdnin, ale do jejich začátku neměli připravený projekt, navíc od SFDI nedostali dostatečné množství peněz (viz též Cesta na zlínské sídliště musí počkat, silničáři nedostali dost peněz).

Když se cestáři do rekonstrukce pustí, bude zavřený jeden ze tří jízdních pruhů. Po jednom se bude jezdit nahoru, po druhém dolů.

„Ve stoupání se nebude moci předjíždět, což bude pro dopravu složitější. Když pojede nahoru trolejbus, ostatní auta za ním budou muset jet pomaleji,“ doplnil Berecka.

Už loni dělníci opravili příjezd na Jižní Svahy ve směru od Vršavy. Volný byl po většinu času jenom jeden pruh a provoz na něm řídily semafory. Uzavírka byla dočasně úplná.

Na příjezdové silnici z centra Zlína na sídliště Jižní Svahy se má opravovat necelý kilometr dlouhý úsek stoupání od ulice K Pasekám (černá značka) k I. segmentu (červená).

Na příjezdové silnici z centra Zlína na sídliště Jižní Svahy se má opravovat necelý kilometr dlouhý úsek stoupání od ulice K Pasekám (černá značka) k I. segmentu (červená).

Autor:
zpět na článek