iDNES.cz

Papoušci zlínské zoo šikovně rozpletli speciální síť, jeden je na útěku

  16:20
Zlínská zoo pátrá po papouškovi ara hyacintovém. Ten patřil do tříčlenné skupiny papoušků, jimž se podařilo překonat novou kovovou síť ve voliéře. Zbylé dva ptáky mají chovatelé pod kontrolou.

Papoušek ara hyacintový, který uprchl ze zlínské zoo. | foto: Zoo Zlín

Papouškům ara se podařilo novou kovovou síť ve voliéře Guyanas pokořit v neděli ráno.

„Ačkoliv se jedná o speciální splétanou ocelovou síť, kterou řada evropských zoo používá právě pro voliéry velkých papoušků, naši arové prokázali, že jsou neuvěřitelně šikovní a inteligentní. Zobákem dokázali síť rozplést a vzniklým otvorem se protáhli ven,“ uvedla mluvčí zoo Romana Bujáčková.

Jednoho z papoušků se pracovníkům zoo podařilo bezprostředně po útěku odchytit, druhý se stále zdržuje blízko voliéry a ošetřovatelé jej mají pod kontrolou.

„Třetí uprchlík, ara hyacintový, se ale vzdálil a pohybuje se zřejmě v širším území. Prosíme proto o pomoc. Pokud zahlédnete zářivě modrého, asi jeden metr velkého papouška, zavolejte nám na telefony 604 228 689 nebo 778 402 420. Papoušek je čipovaný,“ poznamenala mluvčí zoo, podle níž lze opeřence poznat také díky výraznému hlasu, který v přírodě běžně slyšet není.

Vzácnému papouškovi se podařilo ze zlínské zoo uprchnout už před dvěma lety, tehdy létal na svobodě čtyři dny (více čtěte v článku Zmizelý papoušek se vrátil do zlínské zoo. Všimli si ho návštěvníci).

I kvůli této události zlínská zoo věnovala velkou pozornost zabezpečení nové voliéry, kterou otevřela teď v létě. „Budeme muset hledat další možnosti, jak těmto útěkům zabránit,“ uvedla Bujáčková.

Autor:
zpět na článek