iDNES.cz

Nepotřebné kolo můžete věnovat dětem do Afriky

  11:22
Pokud vlastníte jízdní kolo, které nepoužíváte, jedna z možností, jak s kolem naložit, je darovat ho potřebným. Místo, kde můžete své kolo odevzdat, je letos opět i v Otrokovicích. Sbírka Kola pro Afriku se uskuteční ve čtvrtek 21. září 2018 od 15 do 18 hodin před Otrokovickou BESEDOU. Jedná se o další doprovodnou akci Evropského týdne mobility.

(ilustrační snímek) | foto: Archiv Romana Posoldy

Podpořit gambijské děti na jejich cestě za vzděláním je hlavním posláním organizace Kola pro Afriku. Společnost se zabývá také výběrem partnerských škol, které kola rozdělují dětem, zakládá školní opravny kol, školí tamní mechaniky, vytváří nová pracovní místa v jejich regionu a do projektu zapojují i místní obyvatele.

Ať už je jízdní kolo v jakémkoliv stavu, přinese užitek. Nepojízdná kola se využívají na náhradní díly. „V minulém roce darovali Otrokovičtí za jeden den přibližně sto jízdních kol. Jedná se o podobné číslo jako předloni, což nás překvapilo. Vzhledem k tomu, že byla sbírka úspěšná, rozhodli jsme se i v letošním roce tuto akci opět uspořádat,“ uvedla Renáta Krystyníková, vedoucí odboru dopravně-správního, která se podílí na organizaci Evropského týdne mobility v Otrokovicích.

Více informací najdete na: www.kolaproafriku.cz

zpět na článek