iDNES.cz

Rožnov zve na programově pestrý víkend

  10:16
Valašské folkrockování, jízda historickým vlakem, Starodávný jarmark, Rožnovský frgálový sraz karavanistů 2018 a koncert Janáček na Soláni na rožnovském Masarykově náměstí. Víkend bude nabitý kulturními a společenskými akcemi.

Karlovský gastrofestival vyvrcholil soutěží o nejlepší valašský frgál. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

V pátek 10.8. se příznivci hudby Leoše Janáčka sejdou na Masarykově náměstí. Od 14,00 hodin tady proběhne koncert nazvaný Janáček na Soláni. Účinkovat budou pěvecké sbory z Prahy, Brna i sbor rožnovského gymnázia. Plakát na akci naleznetezde.

V sobotu se do Rožnova mohou zájemci vydat historickým vlakem, který bude brázdit koleje po celý den mezi Rožnovem a Valašským Meziříčím. Časy odjezdů vlaků jsou následující: z Valašského Meziříčí do Rožnov p. R. se jede v 9.10 a 13.10 hodin, z Rožnova p. R. do Valašského Meziříčí se jede v 11.00 a 15.00 hodin. Plakát zde.

Valašské muzeum v přírodě bude v sobotu 11.8. a v neděli 12.8. patřit tradičnímu Starodávnému jarmarku. Ten nabídne zážitky pro celou rodinu. „Do areálu Dřevěné městečko zavítají kejklíři a žongléři ze skupiny Agripa a skupiny historického šermu Valmont a Svobodní sedláci. Pozvání přijal i vodník Rambousek s loďkou, který bude převážet děti po rybníčku. Pro návštěvníky jsme připravili bohatý kulturní program, ve kterém se mohou těšit na historickou hudbu v podání skupiny BraAgas a Devětsil. V sobotu od 14.30 uvítáme HRADIŠŤAN & Jiří Pavlica a v neděli od 15.00 zahraje skupina Poletíme? K dobré náladě budou dále vyhrávat flašinetáři, bluegrassová skupina Taverna a Navalentym. Chybět nebude ani divadlo pro děti. A připravena bude nejen pestrá nabídka občerstvení a jarmarečního zboží, ale také broušení nožů a nůžek, drátování hrnců, pouliční prodej párků a kartářka. Na děti čeká historický a řetízkový kolotoč, střelba z kuše, soutěže, tvůrčí dílny či siloměr. V zahradě fojtství vznikne cukrárna a kafírna s historickou pražírnou kávy,“ sdělil Jindřich Ondruš, ředitel muzea. Plakát na akci s podrobným programem naleznete zde.

Sobotní večer pak patří 29. ročníku multižánrového festivalu Valašské folkrockování. V Amfiteátru Na Stráni Valašského muzea v přírodě se postupně představí Hana a Petr Ulrychovi a skupina Javory Beat, skupina TiNG (od 18,45), zpěvačka Anna K. s kapelou Band (od 20,30 hodin) a skupina Tata Bojs (od 22.30 hodin). Plakát na Valašské folkrockování naleznete zde.

Mozaiku pestrého víkendu doplní Rožnovský frgálový sraz karavanistů. Ten začal už v týdnu a do Sport campu se sjeli karavanisté z Česka i Slovenska, kteří pobudou v Rožnově až do neděle. Kromě frgálového pohoštění čeká všechny účastníky zajímavý program, jehož ústředním bodem je Starodávný jarmark ve skanzenu nebo třeba výlety do blízkých Beskyd. Více informací naleznete zde.

zpět na článek