iDNES.cz

Již po deváté se uskuteční akce Na kole dětem. Otrokovicemi projede cyklistický peloton

  10:50
Ve čtvrtek 31. května 2018 projede Otrokovicemi cyklistický peloton Na kole dětem. Tato akce je sportovně charitativním projektem, který si klade za cíl pomáhat dětem, které prodělaly léčbu rakoviny. Přidat k pelotonu se může každý z vás!

Josef Zimovčák při předloňské tour Na kole dětem. Tu letošní kvůli vážnému pádu u Únanova na Znojemsku nedokončí. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Projekt má zároveň za cíl přivádět děti i dospělé ke sportu, v tomto případě k cyklistice, a vykouzlit úsměv na dětských tvářích. Tváří, zakladatelem a duší celého projektu je Josef Zimovčák, desetinásobný mistr světa v jízdě na vysokém kole. V letošním bude probíhat již 9. ročník této akce, kdy peloton projede celou Českou republiku z Ostravy do Domažlic, a to ve dnech 30. května - 9. června 2018.

Projekt se koná tak, že v průběhu těchto 11 dní projíždí peloton cyklistů republikou od města k městu a shromažďuje od dárců peníze na rekondiční pobyty dětí, které prodělaly léčbu rakoviny. Tyto pobyty jim pomáhají s návratem do běžného života.

„Rádi bychom pozvali vás i vaše občany mezi účastníky pelotonu nebo jen jako fanoušky k trati. Trasa pelotonu je přesně stanovena včetně přibližného časového rozvrhu a jednotlivé etapy najdete na adrese http://nakoledetem.cz/cyklotour/2018 . Po rozkliknutí jednotlivých etap se zobrazí časový rozvrh a najdete zde i odkaz na podrobnou mapu trasy,“ vysvětlil Petr Vlček z nadačního fondu Na kole dětem.

Dodává, že k pelotonu se může přidat úplně každý, a to na celou trasu nebo jen na několik kilometrů nebo metrů. Peloton se pohybuje průměrnou rychlostí cca 20 - 23 km/h v závislosti na konfiguraci terénu.

„Startovné je dobrovolné a o bezpečnost se po celou dobu jízdy starají příslušníci Policie ČR,“ uvedl závěrem Petr Vlček.

Trasu cyklotour i další informace najdete na: www.nakoledetem.cz, které jsou průběžně aktualizovány a kde bude v době konání cyklotour k dispozici i mapa se znázorněním aktuálního pohybu pelotonu po trase.

Pravidla účasti nalezenete zde: http://nakoledetem.cz/download/pravidla-ucasti-na-cyklotour-na-kole-detem-2018

zpět na článek