iDNES.cz

Nemocnice v Chomutově má magnetickou rezonanci, je už čtvrtá v kraji

  8:04
Další magnetická rezonance začala sloužit v Ústeckém kraji. Nově je pacientům k dispozici v chomutovské nemocnici, která se tak stala čtvrtým zdravotnickým pracovištěm v regionu s tímto přístrojem. Ten už funguje i v Litoměřicích, Ústí nad Labem a Teplicích.

Koordinátor radiodiagnostické péče KZ Milouš Derner při zahájení provozu nové magnetické rezonance v Chomutově. | foto: Krajská zdravotní

Vybudování nového pracoviště vyšlo podle společnosti Krajská zdravotní (KZ), která chomutovskou nemocnici spravuje, na 10,5 milionu korun. Samotná magnetická rezonance pak stála více než 30 milionů korun.

„Pracoviště se nachází v přízemí pavilonu C, konkrétně se jedná o přístavbu podél spojovací chodby mezi radiodiagnostickým oddělením, chirurgickým oddělením a současnou chirurgickou ambulancí,“ přiblížil umístění rezonance mluvčí KZ Ivo Chrástecký.

Společnost plánuje v příštím roce vybavit magnetickou rezonancí po ústecké, teplické a chomutovské i další dvě své nemocnice, v Mostě a Děčíně. Přístrojová komise ministerstva zdravotnictví už dříve vydala souhlas s jejich pořízením.

„Zahájení činnosti obou pracovišť závisí především na dokončení stavební části prostor pro umístění přístroje. Pro děčínskou nemocnici probíhá hodnocení nabídek na realizaci, v mostecké jsme ve fázi přípravy projektové dokumentace. Magnetické rezonance by měly být pro pacienty v provozu během roku 2019,“ uvedl generální ředitel KZ Petr Fiala.

V příštím roce už by tak měly být tyto přístroje ve všech špitálech společnosti.

„Naše nemocnice tvoří páteřní osu zdravotnických zařízení v kraji. Chceme proto, aby vyšetření na vysoce specializovaném přístroji bylo pro pacienty v regionu co nejdostupnější,“ podotkl Fiala.

zpět na článek