iDNES.cz

Magie dřeva Václava Antoše zaplní Galerii Giacomo na zámku Duchcov

  14:44
Od 14. září do 29. října 2017 můžete zhlédnout v Galerii Giacomo na zámku Duchcov novou výstavu Magie dřeva. Výstava se koná u příležitosti letošního ročníku Dnů evropského dědictví (EHD) na téma Památky a příroda. Vernisáž výstavy za účasti autora se uskuteční ve středu 13. září od 18 hodin.

Magie dřeva na zámku Duchcov | foto: Impuls.cz

Uměleckého řezbáře – vlastním jménem Vjačeslav Antoš (1968) – lze zařadit mezi regionální umělce ovlivněné místními specifiky a matérií kulturní krajiny Podkrušnohoří. Nejprve se zabýval restaurováním a renovací historického nábytku, poté se věnoval především tvůrčí práci. Absolvoval studium dějin umění na Rudolfínské akademii v Praze. V současnosti působí jako restaurátor, tvůrce historických interiérů, výrobce moderního dřevěného nábytku a v neposlední řadě i dřevěných plastik a abstraktních maleb, které vystavuje.

Tvorba Václava Antoše má velmi široký záběr, zahrnuje abstraktní sochy či plastiky v kombinaci s historickými. K dřevěným plastikám vytváří jako kulisu abstraktní malby, které dodávají takto komponovaným kompozicím specifickou atmosféru a podtrhují celkový dojem. Mají působit jako „hudební doprovod“ k výstavě a zvýrazňovat tak její působnost.

Vernisáž výstavy za účasti autora se uskuteční ve středu 13. září od 18 hodin, jste srdečně zváni.

zpět na článek