iDNES.cz

„Lanovka přes Vltavu je plodem omamných látek,“ smějí se lidé na sociálních sítích

  8:43
O čem tajně sní náměstek primátorky a radní pro dopravu Petr Dolínek? O tom, že bude z Dvořákova nábřeží na Letné za pár minut. V tomto duchu se v těchto dnech nesou uštěpačné komentáře na Dolínkovu adresu na sociálních sítích. Vše vyvolaly zvěsti o tom, že se náměstek chystá na radě, která se konala včera, předložit návrh na propojení Prahy 1 a Prahy 7 lanovkou. Návrh, který kvůli předvolební politické atmosféře i nedopracovanosti projektu neměl velkou naději na úspěch, Dolínek nakonec ani nepředložil.

Lanovka by vedla přes Vltavu na Letnou. | foto: FB Ondřej Mirovský

„Projekt lanovky je přínosem nejen jako zcela nové dopravní spojení, ale lanovka především výrazně zvýší atraktivitu této části města pro turisty,“ píše se v materiálu, jenž nakonec k hlasování nedoputoval. Záměr, který plánovala zadotovat soukromá firma Lanovka Letná, měl být hotov za rekordní dva měsíce. Propojení lanovkou přitom nebylo v minulosti po chuti první ani sedmé městské části. Místostarosta Prahy 7 Ondřej Mirovský dokonce ještě ve středu na adresu lanovky i Dolínka žertoval.

„Náměstek Dolínek zítra předkládá do rady nesmysl. Petra Kolínská pro to hlasovat určitě nebude a doufám, že to neprojde. Napište klidně Dolínkovi, ať to stáhne. Před volbami se to na magistrátě koukám asi u některých přehnalo s omamnými látkami,“ glosoval Mirovský. Kritikou nápadu nešetří ani starosta sedmé městské části Jan Čižinský. Tomu nejvíce vadilo, že „Dolínkova lanovka“ neměla sloužit, podobně jako lanovka na Petříně, jako součást Pražské integrované dopravy, ale jako atrakce pro turisty.

Podle důvodové zprávy k materiálu už projekt předběžně odsouhlasili památkáři a zástupci pražského Institutu plánování a rozvoje. Podle kuloárních informací ale s úspěchem projektu příliš nepočítal ani sám Dolínek.

Autor: Filip Jaroševský, Deník METRO

zpět na článek