iDNES.cz

Víkend proprší, pak se vrátí léto

  8:31
O víkendu nastane meteorologický podzim, který přinese ochlazení a přeháňky. Od neděle ale bude déšť ustávat a opět se vrátí letní teploty.
(ilustrační foto)

(ilustrační foto) | foto: Martin Stolař, MAFRA

Dnešek přinese přesun studené fronty od západu na východ republiky. I přesto, že přeháňky a déšť se přesunou na Moravu a do Slezska, na teplotách to tolik vidět nebude. V Čechách se budou denní maxima pohybovat mezi 20 až 24 stupni, na Moravě vystoupají na 24 až 28 stupňů Celsia.

Přicházející studená fronta o sobě dá vědět v pátek, kdy bude v Čechách polojasné a oblačné ráno s ojedinělými dešti a ranními teplotami mezi 12 až 8 stupni. Morava a Slezsko budou mít ráno teplejší s teplotami mezi 16 až 12 stupni. Obloha ale bude i tady zatažená s občasnými dešti. Denní teploty vystoupají v Čechách k 21 stupňům, na Moravě a ve Slezsku na 25 stupňů.

V sobotu nastane meteorologický podzim a s ním také pokles teplot. Obloha bude oblačná až zatažená s občasnými přeháňkami, na horách s deštěm. Ranní teploty klesnou na 15 až 11 stupňů, přes den se budou pohybovat mezi 19 až 23 stupni.

V neděli bude sice polojasno, na Moravě a ve Slezsku přechodně oblačno, teploty ale vyskočí o něco výše. Ranní teploty naměříme mezi 15 až 11 stupni, odpolední už vystoupají na 21 až 25 stupňů.

Na začátku příštího pracovního týdne se naplno vrátí letní teploty. První školní den sice začne polojasnou oblohou, ojediněle se ukáží přeháňky a bouřky, s ranními teplotami mezi 16 až 12 stupni, během dne se ale ohřejeme. Teploměr vyšplhá na 23 až 27 stupňů. Podobné počasí by mělo vydržet celý příští týden, podzim budou připomínat jen ranní mlhy a nízká oblačnost.

zpět na článek