iDNES.cz

Závěr týdne bude tropický, příští týden se ochladí

  8:08
V závěru týdne nás čekají tropické teploty, osvěžení by měly od pátku přinést bouřky. Počasí by se mělo změnit v příštím týdnu, kdy by mělo přijít ochlazení až o deset stupňů Celsia.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Martin Stolař, MAFRA

Dnes bude převážně jasno nebo polojasno, zejména na jihu Čech se budou ojediněle objevovat přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší teploty vystoupají na 26 až 30 stupňů.

Pátek bude zpočátku polojasný, odpoledne může být až oblačný a místy se mohou objevit i přeháňky nebo bouřky, které mohou být i silné. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 16 až 12 stupni, přes den vyšplhají na 27 až 31 stupňů. Vysoká vlhkost vzduchu ale bude pocitovou teplotu dále zvyšovat.

I v sobotu bude převážně polojasno nebo oblačno, opět lze místy očekávat silné bouřky. Ranní minima se budou pohybovat mezi 17 až 13 stupni, odpolední maxima mezi 27 až 31 stupni.

Ani v neděli nebude počasí jiné. Převládat bude polojasno až oblačno, místy opět s přeháňkami nebo bouřkami. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 18 a 14 stupni, ve městech dojde možná i na tropickou noc, což znamená, že teploty neklesnou pod 20 stupňů Celsia. Nejvyšší denní teploty zůstanou na 27 až 31 stupni.

Příliv teplého vzduchu od jihu vyvrcholí v pondělí. Počasí bude oblačné s přeháňkami, deštěm a bouřkami a teplotami mezi 27 až 31 stupni.

Výhled na další dny prozatím slibuje postupné ochlazení. Zatímco v úterý ještě naměříme 27 stupňů, v dalších dnech by se měly držet pouze mezi 20 až 24 stupni Celsia.

zpět na článek