iDNES.cz

Za popíjení alkoholu v centru Prahy hrozí pokuta 10 tisíc

  9:35
Praha 1 dlouhodobě řeší situaci týkající se nočních podniků v centru města. Zastupitelé proto včera řešili nové znění vyhlášky zakazující pití alkoholu na veřejnosti. Vyhlášku připravil pražský Magistrát a radní první městské části ji v navržené pracovní podobě schválili.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto:  Michal Šula, MAFRA

Příprava nové vyhlášky začala v loňském roce v září a platit měla začít od začátku letošního roku. Od počátku počítá s tím, že zmizí stávající seznamy ulic, kde je pití alkoholu zakázané a zákaz bude platit plošně.

Nově by mělo dojít například nejen k zákazu samotné konzumace, ale i k zákazu samotného pohybu občanů s otevřenou lahví s alkoholickým nápojem na stanovených veřejných místech. Zákaz konzumace alkoholu by měl platit v celé památkové rezervaci.

Vyhláška, která zakazuje pití na veřejných prostranstvích začala platit v roce 2008 a jmenuje místa, kde zákaz platí. Od té doby byla několikrát novelizována, naposledy v roce 2013, kdy byl počet míst proti původnímu znění zdvojnásoben. V současné době platí zákaz na více než osmi stech místech. Za nedodržení vyhlášky v současné době hrozí pokuta 1000 korun, nově by se pokuta měla zvednout na 10 000 korun.

zpět na článek