iDNES.cz

O víkendu přijde babí léto. Dvacítky vydrží do příštího týdne.

  10:58
Závěr týdne bude teplý a slunečný, s teplotami přesahujícími 20 stupňů Celsia. Po rozpuštění ranních mlh si budeme na většině území užívat jasné oblohy, a to až do poloviny příštího týdne.
Podzim, babí léto

Podzim, babí léto - Podzim, babí léto | foto: Radek MičaMF DNES

Počasí v České republice momentálně ovlivňuje oblast vysokého tlaku vzduchu, která má střed nad Balkánským poloostrovem. Od jihozápadu k nám tak proudí teplý vzduch.

Dnes bude převládat jasno nebo polojasno. V Čechách se odpolední maxima dostanou na 16 až 20 stupňů, na Moravě a ve Slezsku mohou teploty vystoupat k 18 až 22 stupňům. Odpoledne se zejména v horských oblastech mohou vyskytnout přeháňky, které budou souviset s přechodem slabé studené fronty, díky které bude v pátek převážně polojasno až oblačno s ranními minimy mezi 9 až 5 stupni. Místy se může objevit mlha nebo nízká oblačnost. Denní teploty vystoupají na 14 až 18 stupňů.

Sobota bude jasná nebo polojasná, ráno ojediněle s mlhami nebo nízkou oblačností a teplotami mezi 9 až 5 stupni. Denní teploty se pak dostanou na 16 až 20 stupňů.

Velmi podobné počasí nás čeká i v neděli. Převládat bude jasno nebo polojasno, ráno se mohou opět místy objevit mlhy. Ranní teploty klesnou na 10 až 6 stupňů, odpolední vystoupají na 18 až 22 stupňů.

Jasná nebo polojasná obloha vydrží i v pondělí a úterý. Ráno se opět budou místy vyskytovat mlhy nebo nízká oblačnost, která by se ale měla v průběhu dopoledne rozpouštět. Denní teploty by měly šplhat až k 22 stupňům.

I ve středu a ve čtvrtek by mělo i nadále přetrvávat počasí s minimem oblačnosti. Někde se ale ranní mlhy a nízká oblačnost udrží, a tak počasí získá inverzní charakter. Při jasné obloze se budou denní teploty pohybovat kolem 20 až 21 stupňů, v místech, kde se udrží nízká oblačnost jen kolem 13 stupňů.

zpět na článek