iDNES.cz

V sobotu se koná svátek piva Pilsner Fest

  5:00
V sobotu 7. října ovládne prostory plzeňského pivovaru a plzeňské náměstí Republiky svátek piva Pilsner Fest 2017. Letošní festival si připomíná 175 let od vzniku první várky spodně kvašeného ležáku, kterou uvařil sládek Josef Groll v plzeňském měšťanském pivovaru. Plzeňský originál se stal vzorem 70 % světové produkce piva.

Plzeňský pivovar. | foto: MF DNES

Program Pilsner Festu začne v 11 hodin, vstup na všechny akce je zdarma. Tradiční společný přípitek se uskuteční v 18.42 zároveň v pivovaru i na náměstí a pronesou ho zástupci města a Plzeňského Prazdroje.

Na návštěvníky čeká pivo v nejlepší kvalitě, dobré jídlo i hudba. Organizátoři připravili nabídku nejrůznějších českých i zahraničních specialit ze zemí, kam se Pilsner Urquell vyváží. Speciální menu budou mít připraveny také místní partnerské restaurace – Lokál, Švejk a Na Spilce. V hudebním programu vystoupí Support Lesbiens, Monkey Business, Mňága a Žďorp, Sto zvířat, Lenny, Jelen a další.

Návštěvníci se mohou těšit také na speciální festivalové prohlídky pivovaru a ukázky práce bednářů, jejichž řemeslo má v pivovaru tradici už od jeho založení.

Podrobnosti o programu Pilsner Festu najdete na www.pilsnerfest.cz.

Kvůli oslavám bude krátkodobě zrušena zastávka Prazdroj ve směru do centra pro linky č. 12, 13 a 28, a to od soboty 7. října od 00:00 do neděle 8. října do 05:00. Vozy MHD nebudou obsluhovat tuto zastávku, protože do ní nebudou moci zajet. Podrobnosti na www.pmdp.cz

zpět na článek