iDNES.cz

Zkreslená výše odměny místostarostu v Kukli neohrozila, starosta neuspěl

  13:26,  aktualizováno  18:02
V obci Kukle na Svitavsku kdosi těsně před volbami zaútočil na místostarostu kvůli výši odměn. Zmanipulovaná informace ovšem na výsledek hlasování u místostarosty vliv neměla. Naopak stávajícího starostu lidé do zastupitelstva nezvolili.
Ilustrační snímek

(ilustrační snímek) | foto: Martin Stolař, MAFRA

Ve vesnici o osmdesáti obyvatelích jsou před obecním úřadem dvě vývěsky. Ta obecní, zamykatelná a druhá veřejná. Právě tam se objevila informace o odměně pro místostarostu, oproti pravdě navýšená o tisícikoruny.

Výsledek voleb v obci Kukle najdete zde

„Nelíbí se mi to. Vidím v tom závist. Jako obec pracujeme dobře, někdo nás chtěl těsně před volbami poškodit,“ řekl poškozený místostarosta Petr Bodeček.

Suma byla o několik tisíc pozměněná pouze u něj, ostatní zastupitelé měli odměny zapsané podle ujednání.

Místostarosta neví, kdo je autorem pozměněné listiny. Vidí v tom však záměr lidí z druhé kandidátky poškodit konkurenty z listiny, na níž místo v zastupitelstvu obhajoval stávající starosta i jeho zástupce.

Volby 2018

„Nebudu z toho dělat schválnost a nebudu jako oni, k tomu se nesnížím. Někteří lidé ale nikdy nedospějí,“ řekl na adresu možných viníků.

Svitavská policie případ vyšetřuje jako podezření z přestupku proti občanskému soužití.

Mandáty se nakonec dělily mezi obě kandidátní listiny. Sdružení nezávislých kandidátů Kukle 2018 získalo čtyři křesla v sedmičlenném zastupitelstvu, zbývající tři si rozdělí uskupení Tradice.

Na vítězné kandidátce byl i dosavadní starosta Vlastislav Cach. Mandát ale nezískal.

Kukle na Svitavsku

Kukle na Svitavsku

Autor:
zpět na článek