iDNES.cz

Pětadvacetimetrový bazén v Pardubicích začíná pomalu růst vzhůru

  9:30
Stavební firma dokončila demoliční práce, které předcházely stavbě pětadvacetimetrového bazénu u plaveckého areálu v Pardubicích. Brzy také zhotoví základy nové stavby. Plavecký areál však bude až do 9. září zavřený kvůli pravidelné údržbě.

V rámci rozsáhlé rekonstrukce, která trvala od podzimu 2010 a stála přes půl miliardy korun, se změnil také vnější pohled na budovu. Snímek je z ledna 2012. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Přístavba bude stát na pilířích, tedy ve výšce druhého patra akvaparku. Obě stavby budou průchozí. Navíc nový bazén bude využívat technologie toho stávajícího, a tak jeho provoz nebude příliš drahý.

„Vrtání pilotů bude dokončeno rychle, poté dojde k pokládce základové desky a následně ke stavbě monolitické železobetonové konstrukce, jež bude sloužit jako osazení nového nerezového bazénu,“ řekl vedoucí odboru majetku a investic pardubického magistrátu Jaroslav Hruška.

Akvapark je nyní zavřený, do provozu se vrátí 10. září

Akvapark momentálně čeká odstávka kvůli údržbě, veřejnosti se otevře až 10. září. Stavbaři čas využijí pro vybudování mezistěny, která oddělí staveniště do doby, než bude nový pětadvacetimetrový bazén hotov.

„Jsem rád, že byla učiněna tato dohoda se stavební firmou a mezistěna bude vybudována v době výluky. Doufám, že práce budou včas ukončeny a v září budeme moci spustit bez omezení plaveckou výuku,“ řekl ředitel plaveckého areálu Jiří Vysoudil.

Nový pětadvacetimetrový bazén by využívala totiž i plavecká škola.

„Tím by se v padesátimetrovém bazénu a zóně aqua uvolnilo místo pro veřejnost. Z kapacitních důvodů tak považujeme výstavbu bazénu jako nutnou, proto je na realizaci této přístavby z městského rozpočtu vyčleněna částka 65 milionů korun včetně DPH,“ uvedla náměstkyně primátora zodpovědná za investice a územní plánování Helena Dvořáčková.

O dotaci na bazén přišly Pardubice kvůli kauze Pelta

Původně měl s placením za nové sportoviště pomoci stát, ale dotace padla po odhalení kauzy dělení státních peněz, ve které policie vyšetřuje i bývalého šéfa fotbalového svazu Miroslava Peltu.

Vyšetřovatelé využívají i telefonní odposlechy fotbalového šíbra s exnáměstkyní ministryně školství Simonou Kratochvílovou.

Právě na nich se o dotacích bavili a jeden živý rozhovor se týkal i Pardubic, kterým Miroslav Pelta moc nepřál.

„Není tam někde nějaká dvacka, nějaký ty Pardubice ... Že vyhodíš nebo něco?“ říkal Pelta do telefonu Kratochvílové. Ta ovšem za krajské město docela bojovala.

„Když vyhodím Pardubice, tak tam budu muset dát ten Jeseník,“ reagovala náměstkyně, která na záznamu o sobě mluví jako o Mirku Dušínovi.

„Nemůžeš jim dát jenom deset?“ zkoušel to ještě Pelta, ale neuspěl. Zůstalo slíbených 20 milionů. Ovšem ty do Pardubic nakonec nepřišly a město nakonec postaví bazén jen za své peníze.

zpět na článek