iDNES.cz

Dopravní omezení kvůli Dluhonským mostům v Přerově končí, otevřou v sobotu

  17:40
Po více než roce budou moci Přerované opět jezdit přes dva důležité mosty překlenující železniční tratě a spojující město s místní částí Dluhonice. Ty musely být kompletně přestavěny, neboť byly v havarijním stavu, což přineslo komplikace hlavně místním.

Pohled na 64 tun vážící konstrukci jednoho z přestavěných Dluhonských mostů, která je vyvedena v sytě růžové barvě (snímek ze zářijové montáže mostu). | foto: Magistrát města Přerova

Nově postavené mosty v úterý dopoledne úspěšně absolvovaly úřední kolaudaci, první auta na ně zamíří v sobotu. V pondělí se pak bude konat slavnostní přestřižení pásky zástupci města i stavebních firem a požehná jim děkan z přerovské farnosti Josef Rosenberg.

„Firma Strabag mosty postavila přesně podle harmonogramu, tedy za 56 týdnů. Jsou širší a je na nich oddělena silniční a bezmotorová doprava, takže jsou bezpečnější pro chodce či cyklisty,“ uvedl radní pro dopravu Tomáš Navrátil.

Řidičům se dva mosty vedoucí nad tratěmi z Přerova do České Třebové a do Bohumína uzavřely loni 6. listopadu, protože konstrukce podle odborníků poničila celoplošná koroze, trpěly deformací výztuh a nosné prvky byly oslabeny.

Stavba nových mostů, jednoho v tyrkysově modré a druhého v sytě růžové barvě, přišla včetně DPH na 90 milionů korun, z toho necelých 79 milionů zaplatil Státní fond dopravní infrastruktury a zbytek přerovský magistrát. 

Autor:
zpět na článek