iDNES.cz

Kempy sledují recenze. Náročnější lidé je nutí k opravě umýváren a toalet

  19:08
Provozovatelé autokempů v Moravskoslezském kraji potvrzují, že po letech stagnace tento typ trávení dovolené zase ožívá. Turisté jsou podle nich ale mnohem náročnější. Hlavním bodem, který v recenzích chválí, nebo kritizují, je stav umýváren a toalet. A tak investice kempů míří především do sociálního zařízení.

„Chystáme se na výměnu toalet, zaznamenali jsme v recenzích, že lidé poukazují na to, že je máme sice čisté, ale starší. Návštěvníků je rok od roku více, sezonu už máme obsazenou, ale požadavky rostou. Stačí, když chvíli chybí v umývárnách ubrousky nebo nejsou vyměněné ručníky, hned se zlobí. Jinak kemp modernizujeme postupně,“ podotkla Ivana Kašparová z autokempu v Budišově nad Budišovkou na Opavsku. 

I v kempu u přehrady Olešná na Frýdecko-Místecku se zaměřili na sociální zařízení. U karavanového stání přibyly čtyři toalety. „Instalujeme rovněž umyvadlové a dřezové žlaby s teplou vodou, jeden bude v budově recepce, kde je i kuchyňka, a druhý v budově sociálního zázemí pod recepcí,“ doplnila Jana Adamczyk Vicherová.

Podobné věci řeší také v malém Kempu Osoblaha. „Můžu potvrdit, že loni i letos je znát návrat lidí ke kempování. A také jejich vyšší požadavky. K nám míří především za klidem a přírodou, takže tady žádné velké atrakce nechystáme, ale čisto na sociálkách, vysypané odpadky, prostě bezvadné zázemí, to musí být, jinak by bylo zle,“ zmínil správce Rostislav Brada.

Podle Miroslavy Rýparové z krajské hygienické stanice Ostrava lze úroveň kempů v Moravskoslezském kraji hodnotit jako velmi dobrou. „Aktuálně jich evidujeme 19. Při kontrolách stavu hygienického zázemí nebo stavu údržby ploch nenacházíme zásadní nedostatky,“ uvedla Rýparová. 

V anketě webových portálů, kde kempy z celého Česka hodnotili klienti, se loni dva z regionu umístily v první desítce: Autokemp Frenštát pod Radhoštěm a Liščí mlýn v Bystrém na Novojičínsku. 

Kromě klasických autokempůfungují v kraji už i dva takzvané stellplatzy, tedy stání pro karavany s přípojkou elektřiny a dalším zázemím. „Klienti chtějí vidět vždy nejprve sociální zařízení. Když je v pořádku, zůstávají,“ řekl správce ostravského stellplatzu Karel Vilím.

Kontroly ČOI v kempech v roce 2017:

zpět na článek