iDNES.cz

Bruntál kontroluje městské byty, hledá tam nenahlášené lidi i psy

  10:56
Rozsáhlá kontrola prověřila v minulých dnech část městských bytů v Bruntále. Na osm desítek bytových jednotek během společné akce prošli lidé hospodářské správy města, ale také asi dvě desítky zástupců strážníků, státní policie i hasičů.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Uvnitř narazili na nepřihlášené obyvatele, nenahlášené či neočipované psy a odhalili i černý odběr elektřiny.

Kontroly se zaměřily na domy v Dlouhé ulici. „Fyzicky bylo zkontrolováno téměř osmdesát městských bytových jednotek, které byly prověřeny zejména z hlediska přihlášeného a skutečného stavu počtu osob užívajících byty,“ řekl mluvčí bruntálské radnice Jiří Ondrášek.

Zjištěný odběr elektřiny ze sousedního bytu

Město při kontrolách zjistilo sedm lidí, kteří byty užívali, avšak nebyli nahlášení. „V jednom případě byl zjištěn také neoprávněný odběr elektřiny ze sousedního bytu,“ upozornil mluvčí Ondrášek. Všechny případy zástupci města řešili na místě.

Městská policie se zároveň zaměřila na dodržování pravidel spojených s chovem psů. Čtyřnohého mazlíčka mělo dvanáct kontrolovaných domácností, avšak pouze tři z nich prokázaly, že mají všechny náležitosti v pořádku.

„Ostatní majitelé psa řádně nepřihlásili a neuhradili za něj poplatky nebo zvíře nenechali očipovat,“ informoval Ondrášek.

Hrozí jim za to přestupkové řízení. Od městských strážníků dostali termín, do kterého musí psa přihlásit či očipovat. V případě, že jej nedodrží, bude město přestupek řešit.

V pátrání nikdo nebyl

Policie v bruntálských městských bytech ověřovala, zda se tam nenacházejí hledaní lidé či věci. Do terénu vzali i policejního psovoda.

„Nezjistili, že by některá z kontrolovaných osob byla v pátrání,“ konstatovala policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Podle mluvčího města Jiřího Ondráška budou kontroly městských bytů pokračovat. Město tak chce eliminovat přítomnost nenahlášených obyvatel a hlídat dodržování pravidel pro chov psů.

Autor:
zpět na článek