iDNES.cz

Nový majitel ostravské hutě může být znám už v úterý

  16:18
Na jednání Evropské rady zaměstnanců v Lucemburku by v úterý mohlo padnout jméno možného nového majitele společnosti ArcelorMittal Ostrava. Na setkání s novináři to včera řekl šéf odborů ve společnosti ArcelorMittal Ostrava Roman Bečica.

(ilustrační snímek) | foto: Rosťa Jančar, Technet.cz

„Předpokládám, že v úterý bychom se mohli dozvědět nového potencionálního vlastníka naší společnosti na jednání Evropské rady zaměstnanců, které v pondělí a v úterý probíhá v Lucemburku,“ řekl Roman Bečica.

O novém majiteli se má rozhodnout do neděle 7. října, která byla podle původního harmonogramu určena jako nejzazší termín pro podpis smlouvy s novým majitelem. 

Tu následně ještě bude přezkoumávat Evropská komise. Právě prodejem ostravské a dalších pěti hutí komise podmínila svůj souhlas s koupí hutě v italské Ilvě společností ArcelorMittal. Ta má prodejem části svých hutí snížit svou obchodní dominanci.

Podle nepotvrzených informací jsou zájemci o koupi ostravské hutě v současnosti dva, britská společnost British Steel a indická Liberty Steel. Třinecké železárny od jednání odstoupily.

zpět na článek