iDNES.cz

Muži se nelíbilo chování jeho psa, nechal ho uvázaného v hlubokém lese

  9:22
Dva roky vězení hrozí muži z Českolipska, který se chtěl krutým způsobem zbavit svého psa. Přivázal ho v hlubokém lese ke stromu a odešel. Zvíře však zavčasu našel kolemjdoucí. Tyrana nyní zadržela policejní hlídka.

Majitel svého psa uvázal v hlubokém lese. | foto: Policie ČR

Amerického stafordšírského teriéra uvázaného u stromu objevil loni 29. prosince muž, který v lese mezi Novinami pod Ralskem a Mimoní krmil zvěř. Přivolaní policisté převezli zvíře do útulku. K nalezení majitele jim pomohl Facebook.

„Do pěti minut po tom, co jsme fotografii psa zveřejnili, nám začali lidé psát a jméno majitele nám sdělili,“ řekla policejní mluvčí Ivana Baláková. 

Policisté po majiteli zvířete pátrali několik měsíců. „Dvaatřicetiletý muž se delší dobu nezdržoval v místě svého trvalého bydliště,“ vysvětlila Baláková. Majitele psa na základě celostátního pátrání zadržela policejní hlídka až minulý týden.

Muž vypověděl, že psa dostal před sedmi lety jako štěně a do loňské zimy se o něj staral.

„Pes, jehož výcviku a výchově se vůbec nevěnoval, se podle něj začal chovat v poslední době problematicky. Například prý napadl jednou ve vlaku opilou ženu, která mu šlápla na packu a od té doby nesnášel lidi pod vlivem alkoholu. Pokud došlo k nějakému incidentu, figuroval v něm vždy člověk s alkoholovým odérem,“ popsala mluvčí.

Psovi hrozila krutá smrt

Muž se rozhodl, že se svého psa zbaví. V zimě ho proto v lese pevně přivázal ke kmeni stromu a zanechal ho tam bez vody a bez potravy. Zvíře ale naštěstí druhý den našel náhodný kolemjdoucí.

„Zadržený se nám přiznal, že neměl v úmyslu se pro svého psa vrátit, tudíž byl s jeho smrtí spojenou s bolestivými útrapami plně srozuměn. Za to mu nyní hrozí až dva roky odnětí svobody,“ dodala Baláková.

Pes vydrží mnohem déle bez jídla než bez vody. Pokud k ní nemá přístup tři až pět dní, nastávají u něj velmi vážné zdravotní komplikace, které vedou až ke kolapsu organismu a smrti.

Autor:
zpět na článek