iDNES.cz

VIDEO: Zlodějky okradly v Karlových Varech turistku přímo pod kamerou

  16:54
V lázeňském centru Karlových Varů okradla dvojice zlodějek cizinku o věci v hodnotě desítek tisíc korun. Natočila je přitom kamera, kriminalisté po zlodějkách pátrají.

Devětašedesátiletá cizinka si 2. září v době mezi 12:30 a 13:10 hodin vybírala oblečení v jednom z obchodů v lázeňské části města. Přitom si odložila kabelku.

„Její nepozornosti využily dvě dosud neznámé ženy. Jedna z nich si schválně prohlížela oblečení tak, aby mohla krýt svou spolupachatelku. Ta mezitím odcizila volně odloženou kabelku s peněženkou a tím i hotovostí, osobními doklady, platební kartou a mobilním telefonem. Poškozené cizince vznikla škoda přesahující 60 tisíc korun,“ popsala krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí.

Podle policistů se s největší pravděpodobností jedná o cizinky. Kriminalisté po ženách pátrají a žádají o pomoc případné svědky, kteří mohou telefonovat na linku 158.

Další kapsářky policisté přistihli při činu

Jen o pár dní později, 6. října, se policistům podařilo přistihnout přímo při činu další dvě kapsářky. Cizinky ve věku 21 a 38 let si nejprve v lázeňském centru vyhlédly jednoho ze zahraničních turistů, který měl přes rameno pánskou kabelu.

„Natěsno se na něj natlačily. Cizinec však zareagoval duchapřítomně a svoji tašku si přitiskl k hrudi. Tím kapsářkám v krádeži zabránil,“ řekla mluvčí.

Nezdarem se ale zlodějky nenechaly odradit, a tak si vytipovaly jinou skupinku zahraničních turistů. Mladší z kapsářek se opět natlačila na jednu z žen tak, aby kryla svou komplicku.

„Ta mezitím turistce rozepnula kabelku a zalovila v ní rukou s úmyslem zmocnit se obsahu. Při činu však ženy na místě zadržela policejní hlídka a převezla je na policejní služebnu k výslechu. Obě později soud potrestal vyhoštěním,“ doplnila Krejčí.

Autor:
zpět na článek