iDNES.cz

Na Statku zahrají Pestalozzi a Wanastowi Vjecy revival

  8:58
Letní prázdniny skončily, avšak na Statku Bernard v Královském Poříčí to bude žít i na podzim. Již v sobotu 15. září se zde uskuteční 7. ročník obnovené Poříčské pouti. Dalším tahákem je ukončení motorkářské sezóny či originální výstava soch a plastik.

(ilustrační snímek) | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Návštěvníci tradiční Poříčské poutě se mohou těšit na bohatý kulturní program, kterému vévodí pestrá nabídka hudebních žánrů. Od 14 hodin postupně zahrají kapely NaDen, Funky Monx a Březovská čtyřka. „Hudební show vyvrcholí známými hity skupin Pestalozzi a Wanastowi Vjecy revival,“ doplnil Michal Skýba, starosta Královského Poříčí.

Dále vystoupí taneční formace Impuls a Beat Generation. Pro děti budou připraveny kolotoče, skákací hrad, malování na obličej, jízdy na poníkovi a spousta dalších atrakcí. Nouze nebude ani o stylové jarmareční pochoutky. Vstup je po celý den zdarma.

Na státní svátek 28. září přijedou na Bernard stovky nablýskaných motorek a tím uzavřou spanilou jízdu konce sezóny. „Přijďte se podívat a pokochat pohledem na silné stroje. Na Statku bude připraveno občerstvení a koncert rockové kapely Humbuk,“ zve na tradiční událost Romana Vlková, koordinátorka kulturních akcí na Statku Bernard.

zpět na článek