iDNES.cz

Chlapce v bytě překvapil zloděj, školák se schoval u sousedky

  13:12
Chlapce, který byl během posledního prázdninového týdne sám doma, překvapil v bytě v Karlových Varech zloděj. Vystrašený hoch zavolal rodičům a do příjezdu policie se schoval u sousedky.
Ilustrační snímek

(ilustrační snímek)

Událost se stala 30. srpna. Dvanáctiletý chlapec uslyšel z vedlejší místnosti ránu a poté spatřil utíkajícího muže v černém oblečení, jenž vybíhal z bytu na chodbu.

„Chlapec zareagoval duchapřítomně a zavolal rodičům, kteří kontaktovali linku 158. Na příjezd policejní hlídky a rodičů čekal chlapec u sousedky. Policisté pak zjistili, že se pachatel vloupal i do dalšího bytu o patro výše, který byl však kvůli rekonstrukci prázdný a tak z něj nic neodcizil,“ uvedla krajská policejní mluvčí Zuzana Týřová.

Kriminalisté zloděje zakrátko vypátrali a zjistili, že šestatřicetiletý muž z Karlových Varů toho má na svědomí mnohem víc.

Jen během srpna vykradl tři byty v Karlových Varech a jeden v Mariánských Lázních. Bral hlavně šperky, elektroniku a peníze. Napáchal škodu za více než 130 tisíc korun.

„Muže jsme obvinili z krádeže a porušování domovní svobody. Soudce jej poslal do vazby. Za způsobenou vyšší škodu může jít do vězení až na pět let,“ doplnila k případu mluvčí.

Autor:
zpět na článek