iDNES.cz

Galerie Hrozen zve na výstavu německého grafika a malíře Wolfganga Zelmera

  13:04
Významný německý grafik a malíř Wolfgang Zelmer se představí výběrem ze své současné grafické a malířské tvorby od 11. září v českobudějovické Galerii Hrozen.

Wolfgang Zelmer | foto: zdroj archiv W Z IMG_0662 1Impuls.cz

Wolfgang Zelmer se narodil v roce 1948 v Mnichově; umění studoval v Londýně a Paříži. Stěžejním tématem autora zůstává po celé tvůrčí období zátiší, a to jak v malbě, tak grafice.

Jeho díla byla vystavena na více než 250 mezinárodních výstavách, například v New Yorku, Londýně, Paříži, Bruselu, Tokiu, Soulu, Buenos Aires, Berlíně nebo Mnichově.

V současné době autor žije střídavě v jižních Čechách, Itálii a v Německu.

„S tvorbou Wolfganga Zelmera jsem se seznámil poprvé v osmdesátých letech v časopise Schöner Wohnen, kde mě jeho díla zaujala. Jeho práce tam byly představeny v kontextu jmen řady světových hvězd jako Tomi Ungerer, Paul Flora, Friedrich Meckseper, Alois Janak, a další. V rámci Galerie Hrozen s W. Zelmerem spolupracujeme více než 13 let. Jeho tvorba je výjimečná jiným pohledem, perfektním řemeslem a zpracováním. Jsem rád, že můžeme tohoto vynikajícího autora nyní představit ve větším a ucelenějším rozsahu. Jsem přesvědčen, že se i tato výstava bude těšit velkému zájmu publika“, uvedl majitel galerie grafik Václav Johanus.

Výstava bude zahájena v úterý 11. září v 17 hodin a potrvá do 3. října 2018.

zpět na článek