VIDEO: Nadšenci vytvořili sněhovou bustu Masaryka, lidé se s ním fotí

  16:02
Velkou pozornost budí na prostějovském sídlišti Hloučela velká busta prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka, kterou ze sněhu vytvořili místní nadšenci. Na sochu se chodí dívat a točit si ji na mobilní telefon desítky lidí a zejména mnoho rodičů s dětmi.

„Sochu jsme dělali s pěti šesti lidmi a trvalo nám to celkově zatím asi dvanáct nebo třináct hodin. Budeme ještě pokračovat, protože není úplně hotová. Budou se dodělávat detaily, čepice musí být vyhlazená a bude to potom vlastně taková ledová socha,“ řekl jeden z autorů díla Jonáš Proser z Prostějova.

Sochu prvního československého prezidenta chtěla parta kamarádů vytvořit již loni jako připomínku k 100. výročí založení Československa, bohužel nebyl dostatek sněhu.

Busta Masaryka na sídlišti

K nápadu se vrátili až nyní, kdy počasí bylo příznivé. Socha Masaryka stojí na sídlišti Hloučela uprostřed volného prostranství mezi panelovými domy a je viditelná z širokého okolí.

Busta je propracovaná do posledních detailů, nechybí vousy, bradka nebo charakteristická čepice. Už před dvěma lety stejní sochaři na prostějovském sídlišti vytvořili ze sněhu také sfingu nebo českého lva.