Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Teploty se o víkendu rapidně propadnou, první školní den bude deštivý

  9:06
Teploty se o víkendu oproti posledním dnům prudce propadnou a ani v příštím týdnu to nebude lepší. První školní den bude deštivý.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto:  Radek Cihla, MAFRA

Dnes nastane 25. tropický den letošního léta, a to především díky teplotám, které naměříme na Moravě a ve Slezsku. Zítra, tedy 1. září nastává meteorologický podzim a i počasí tomu bude nasvědčovat. Už dnes k nám od západu přijde studená fronta s dešťovými přeháňkami. Dnes ještě v Čechách naměříme 26 až 30 stupňů, na Moravě a ve Slezsku 28 až 32 stupňů. Odpoledne bude v Čechách zatažené, objeví se i déšť a silné bouřky. Ty se na Moravu dostanou během večera.

Zítra nás čeká teplotní šok. Zatímco na západě můžeme očekávat zataženou oblohu s deštěm, a to i vytrvalým, na východě začne den ještě polojasnou oblohou. Nejvyšší ranní teploty na západě klesnou na 10 až 6 stupňů, na východě na 15 až 11 stupňů. Denní teploty pak v Praze nepřesáhnou 17 stupňů, V Brně se ještě vystoupají na 27 stupňů.

I víkendové počasí bude ve znamení chladna a deště. Sobotní studený vzduch doprovodí od severozápadu déšť s ranními minimy klesajícími až na 6 stupňů, místy 12 až 8 stupňů. Odpolední teploty vystoupají na západě na 14 až 18 stupňů, na Moravě a ve Slezsku na 18 až 22 stupňů.

Neděle bude ještě chladnější. Na většině území spadnou ranní minima na 10 až 6 stupňů, odpoledne se budou pohybovat mezi 15 až 19 stupni. Obloha by měla být zatažená s dešťovými přeháňkami, které mohou být na Moravě a ve Slezsku silnější.

První školní den doprovodí děti do lavic déšť. Ranní teploty nepřesáhnou 10 stupňů, odpolední naměříme mezi 14 až 18 stupni. V Čechách bude oblačno a pršet by mělo v Čechách, na Moravě i ve Slezsku. Ani v dalších dnech by se počasí nemělo zlepšit.