Tento týden nás čeká ochlazení a déšť

  8:32
Počasí v České republice bude v tomto týdnu ovlivňovat tlaková níže, která už dnes přinese citelné ochlazení a déšť, který může být zejména na severu území vydatný. Letní počasí by se ale mělo na víkend vrátit.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Jiří Benák, iDNES.cz

Dnešní počasí začne ovlivňovat zmíněná tlaková níže, díky které bude zataženo až oblačno, postupně na celém území s deštěm nebo přeháňkami. Zejména na severu území by se mělo jednat o vydatné srážky s úhrny 25 až 30 mm. Na Moravě se mohou ojediněle vyskytnout také bouřky. Ranní teploty klesnou na 15 až 11 stupňů, odpoledne budou panovat výrazné teplotní rozdíly. Zatímco například na Karlovarsku naměříme maximálně 15 stupňů, v Praze a středních Čechách 20 stupňů, na Moravě a ve Slezsku až 26 stupňů.

I ve středu bude oblačno až zataženo, v horských oblastech s občasným deštěm, na zbytku území s přeháňkami. Ráno se ochladí na 14 až 10 stupňů, v Čechách odpoledne na 18 až 22 stupňů, na Moravě na 20 až 24 stupňů Celsia.

Od čtvrtka se do Čech bude opět nasouvat výběžek vyššího tlaku vzduchu. Oblačnosti bude ubývat na polojasno až oblačno. Na Moravě se ještě zpočátku dne objeví přeháňky. Ranní teploty se budou opět pohybovat mezi 14 až 10 stupni, přes den mezi 22 až 26 stupni.

Zbytek týdne bude podle předpovědi příjemně letní. V oblasti vysokého tlaku vzduchu bude jasno nebo polojasno, jen při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle s přeháňkami. Páteční ranní teploty klesnou na 15 až 11 stupňů, odpolední vystoupají na 24 až 28 stupňů. Víkendové ranní teploty se pak budou pohybovat mezi 16 až 12 stupni, odpolední mezi 24 až 28 stupni.